Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ruskí vedci študujú viac ako 600 kmeňov koronavírusu.
Ruskí vedci študujú viac ako 600 kmeňov koronavírusu.
16.01.2021 13:28 Zahraničie
Ruský vývoj vakcíny proti COVID-19 sa používa vo viac ako 50 krajinách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.01.2021 13:28 Zahraničie

Ruský vývoj vakcíny proti COVID-19 sa používa vo viac ako 50 krajináchMOSKVA - Ruský vývoj v boji proti infekcii koronavírusu sa využíva vo viac ako 50 krajinách sveta. Povedala to podpredsedníčka vlády Tatyana Golikova v piatok na stretnutí s poprednými ruskými epidemiológmi a virológmi.


"V Rusku vyvinuli a zaregistrovali viac ako 200 testovacích systémov na detekciu koronavírusu a protilátok proti nemu. Rada by som poznamenala, že ruský vývoj, a vy to dobre viete, sa v súčasnosti využíva vo viac ako 50 krajinách sveta", povedala.

 

 

Golikova dodala, že ruskí vedci študujú viac ako 600 kmeňov koronavírusu, z toho viac ako 400 je úplne preskúmané.

 

Situácia v Rusku

Podľa Golikovej Rusko bojuje proti pandémii takmer rok a krajine sa dnes darí udržiavať situáciu pod kontrolou.

 

"Takmer rok pracujeme v podmienkach pandémie. Spoločne sa nám všetkým darí udržiavať situáciu pod kontrolou. Je to spôsobené aj skutočnosťou, že vedecké základy, ktoré majú naše ústavy, nám umožňujú robiť včasné a efektívne rozhodnutia o liečbe infekcie, s ktorou sme sa v skutočnosti stretli."

 

 

"Najdôležitejšie je, že sa to robilo od prvých dní. Ešte ráz sa chcem poďakovať vám, vážení kolegovia, a vašim tímom za skvelú prácu, ktorú ste odviedli", povedala podpredsedníčka vlády Ruskej federácie na adresu špecialistov.

 

Goliková dodala, že veľmi často sa na verejnom priestranstve objavujú „prvky nedôvery“ k domácim výrobkom.

 

"Chcela by som ešte raz zdôrazniť, že naša krajina má historicky úspešné skúsenosti s vývojom a používaním vakcín. Vďaka imunizácii výskyt chorôb, ktorým sa dá predísť očkovaním, sa v Ruskej federácii tisíckrát znížil. A dokonca aj státisíckrát – existujú príklady. V krajine nie sú registrované žiadne prípady poliomyelitídy, záškrt sa znížil 5-tisíckrát, osýpky znížene 1 000 krát, rubeola – 4 tisíc krát", poznamenala podpredsedníčka vlády Tatiana Goliková.

 

Zdroj:    http://go.tass.ru/MEUs

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok