Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Podľa Stratégie protidrogovej politiky do roku 2030 sa liberalizácia a legalizácia drog v Rusku v roku 2020 rovnala hrozbe pre národnú bezpečnosť.
Podľa Stratégie protidrogovej politiky do roku 2030 sa liberalizácia a legalizácia drog v Rusku v roku 2020 rovnala hrozbe pre národnú bezpečnosť.
08.03.2021 12:16 Zahraničie
Ruský minister vnútra vyzval OSN, aby zabránila legalizácii drog
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.03.2021 12:16 Zahraničie

Ruský minister vnútra vyzval OSN, aby zabránila legalizácii drogMOSKVA - Šéf ministerstva vnútra Ruskej federácie Vladimír Kolokoltsev vyzval OSN, aby zabránila legalizácii drog vo svojom vystúpení v pondelok online na Medzinárodnom kongrese o prevencii kriminality v japonskom meste Kjóto.


"Trváme na komplexnom a vyváženom riešení svetového problému drog na základe dôsledného dodržiavania záväzkov zo strany štátov podľa príslušných dohovorov OSN a neprípustnosti legalizácie drog,“ uviedol minister.

 

Zároveň upozornil na zmenu drogových ciest počas pandémie. Podľa Stratégie protidrogovej politiky do roku 2030 sa liberalizácia a legalizácia drog v Rusku v roku 2020 rovnala hrozbe pre národnú bezpečnosť.

 

Kolokoltsev tiež oznámil, že je potrebné vypracovať nový dohovor OSN. „Rusko, rovnako ako mnoho ďalších krajín, vidí riešenie v rozvoji univerzálneho dohovoru o boji proti informačnej trestnej činnosti pod záštitou OSN. Dokument by mal zohľadňovať zásady zvrchovanej rovnosti a nezasahovania do vnútorných záležitosti štátu,“ zdôraznil šéf ruského ministerstva vnútra počas plenárneho zasadnutia kongresu v online formáte.

 

Návrh dohovoru o spolupráci v boji proti počítačovej kriminalite navrhlo Rusko v roku 2017 vo viedenskom sídle. Očakáva sa, že takýto dohovor pomôže chrániť priemysel informačných technológií na celom svete pred kybernetickými útokmi a efektívnejšie stíhať páchateľov.

 

 

Ustanovenia tohto dokumentu, ak sa uplatnia v rôznych krajinách, umožnia napríklad presun odsúdených zločincov z jednej krajiny do druhej, aj keď medzi štátmi neexistujú príslušné bilaterálne dohody.

 

  reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R/Netky.sk/RIA.ru

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok