Rusko - Slovinsko 6:4 v A-skupine -favorit mal po naťahovačke namále

NETKY.SK • 2 Máj 2011, 07:54 • 2 min

Hokejisti Ruska vyhrali v nedeľňajšom zápase A-skupiny MS v Bratislave nad Slovinskom 6:4. Favorit sa nováčikom A-kategórie natrápil ešte viac ako v piatok Slováci, ale napokon odvrátil druhú senzáciu na svoj úkor.
      Slovinskí hokejisti si v utorok o 16.15 h zmerajú sily s Nemeckom a súboje v A-skupine uzavrie večerný duel Slovenska s Ruskom.
      Rusko - Slovinsko 6:4 (1:0, 1:1, 4:3)
      Góly: 5. Aťjušov (Kovaľčuk, Radulov), 36. Afinogenov (Kornejev), 47. Kulikov (Kajgorodov), 47. Arťjuchin (Afinogenov, Kajgorodov), 57. Radulov (Kaovľčuk, Gorovikov), 60. Zinovjev (Zaripov) - 30. Hebar (Gregorc), 43. Goličič (Šivic, M. Hočevar), 48. Goličič (D. Rodman), 52. Pajič (Tavželj). Rozhodcovia: Kurmann (Švaj.), Persson - Tillerkvist-Jonsson (obaja Švéd.), VALACH (SR), vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Jemelin (Rus.) 5+DKZ za narazenie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, divákov
      Rusko: Nabokov - Nikulin, Belov, Aťjušov, Ťjutin, Kalinin, Kornejev, Jemelin, Kulikov - Morozov, Zinoviev, Zaripov - Kovaľčuk, Kajgorodov, Radulov - Afinogenov, Tereščenko, Arťjuchin - Tarasenko, Kuliomin, Gorovikov
      Slovinsko: A. Hočevar - Kranjc, Kužnik, Robar, Gregorc, Tavželj, Pretnar, Dervarič, Kovačevič - Razingar, D. Rodman, M. Rodman - Jeglič, Tičar, Sabolič - Pance, Pajič, Šivic - Hebar, M. Hočevar, Goličič
      Úvod zápasu patril Rusom. Kovaľčuk ešte prvú veľkú šancu nepremenil, no v 5. minúte využil presilovku Aťjušov - 1:0. Ďalšie minúty však už boli v réžii Slovincov vďaka nešetrnému zákroku Jemelina na Jegliča, po ktorom ostala na ľade krv a ruský obranca dostal 5+DKZ. Keďže pár sekúnd pred ním išiel na trestnú aj Zinoviev, Slovinci mali takmer dvojminútovú výhodu o dvoch hráčov. Tičarov pokus z uhla však zastavila bleskurýchla lapačka Nabokova a vzápätí spálil obrovskú príležitosť aj Sabolič. "Zborná" oslabenie prežila a v závere tretiny mohol jej náskok zvýšiť Afinogenov, no jeho nájazd zastavil v poslednej chvíli obranca Kužnik.
      Rusi doplatili na prehnanú agresivitu aj na začiatku druhej tretiny, keď sa opäť museli brániť len v trojici. Slovinci však presilovku opäť premárnili, keď po góle volala iba Kužnikova strela s následnou dorážkou Marcela Rodmana. Favorizovaní Rusi si nedokázali vytvoriť súvislejší tlak a ich povestná ofenzíva akoby nemala svoj deň. Húževnatí Slovinci ich do veľkých šancí nepúšťali a boli viac ako vyrovnaným súperom. Ich dôraz v osobných súbojoch priniesol ovocie v 30. minúte, keď Gregorc poslal prihrávku pred bránku a puk doklepol za Nabokovov chrbát Hebar - 1:1. Nerozhodný stav vydržal iba šesť minút, keď v slovinskej sieti skončila ľahká strela Afinogenova. Brankár Hočevar mal zakrytý výhľad a tak nestihol zareagovať na letiaci puk.
      Gólová prestrelka pokračovala aj v záverečnej tretine. Hneď v úvode vyrovnal Goličič, ktorý z blízka dorazil puk do siete. To už sa Rusi konečne zobudili a prebrali taktovku hry. V 47. minúte ich poslal do vedenia Radulov a po niekoľkých sekundách pridal štvrtý gól Afinogenov. Slovinci sa však nevzdali a o 30 sekúnd neskôr znížil na rozdiel jediného gólu opäť Goličič, ktorý sa presadil strelou hneď po buly a v 52. minúte bolo už 4:4, keď vyrovnal Pajič. Záver vďaka individuálnym prednostiam a medzinárodnej ostrieľanosti favorizované mužstvo zvládlo.