Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vladimir Putin
Vladimir Putin
17.09.2021 13:25 Zahraničie
Rusko predložilo dôkazy o zasahovaní USA do volieb v Ruskej federácii
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.09.2021 13:25 Zahraničie

Rusko predložilo dôkazy o zasahovaní USA do volieb v Ruskej federáciiMOSKVA – Dnes odštartovali v Rusku trojdňové voľby do Štátnej dumy a regionálnych parlamentov. Zaregistrovaných je 3 800 kandidátov zo 14 politických strán. Vyhlásenie o neprípustnosti zasahovania USA do volieb v Rusku bolo duplikované ministerstvu zahraničia a Rade národnej bezpečnosti prostredníctvom veľvyslanectva vo Washingtone.


Povedal to Oleg Gavrilov, zástupca riaditeľa informačného a tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie na zasadnutí dočasnej komisie Rady federácie pre ochranu zvrchovanosti štátu a predchádzaniu zasahovaniu do vnútorných záležitosti Ruska.

 

Poznamenal, že 10. septembra bol americký veľvyslanec John Sullivan predvolaný na ruské ministerstvo zahraničia, kde mu bolo „povedané o kategorickej neprípustnosti zasahovania do vnútorných záležitosti Ruska“. „Demarš bol duplikovaný na Ministerstvo zahraničných vecí USA a Radu národnej bezpečnosti prostredníctvom ruského veľvyslanectva vo Washingtone. Ide o konkrétne skutočnosti predložené americkej strane na štúdium a reakciu, ako minister včera pripomenul, na rozdiel od sústavného toku neopodstatnených tvrdení spoza oceánu proti Rusku s nepodloženými obvineniami z mýtického zasahovania do americkej demokracie.“ 

 

Prečítajte si tiež: Europarlament chce pritvrdiť proti Rusku. Moskve pohrozili vylúčením z medzinárodných organizácií!

 

„Vývoj udalostí v poslednej dobe nás presvedčil, že naše dlhoročné obavy z priameho zapojenia viacerých západných IT monopolov do pokusov zasahovať do vnútorných záležitosti Ruskej federácie a diskreditácie nadchádzajúcich volieb do Štátnej dumy sú oprávnené. Vopred upozorňujeme na neprijateľnosť akejkoľvek formy takejto činnosti.“ 

 

Možno vás zaujme: Rusko otestovalo novú raketu. USA z nej majú obavy!

 

Podľa diplomata doteraz nahromadené údaje posilnili presvedčenie, že „americké spoločnosti ako Google a Apple ignorujú legitímne požiadavky ruských úradov na odstránenie obsahu uznávaného za extrémistický, a to najmä uprostred predvolebnej kampane, čo je nielen prejavom ich nezodpovedného správania, ale naznačuje ich priamu účasť na úsilí o oslabenie  demokratických procesov v Rusku“.

 

Gavrilov uviedol, že monopolné postavenie amerických IT gigantov v informačnej sfére a ich rastúci vplyv na politické procesy začínajú znepokojovať aj tie krajiny, ktoré sa považujú za súčasť kolektívneho Západu. Podľa diplomata rezonovali súdne rozsudky v Nemecku, Francúzsku, Južnej Kórei, Írsku, ako aj v mnohých amerických štátoch. V prípade EÚ, pripomenul Gavrilov, hovoríme o sume 9,5 miliardy eur iba ako sankcie voči spoločnosti Go ogle za nedodržanie požiadaviek protimonopolnej legislatívy.

 

Prečítajte si: Aplikácia Navaľnyj zmizla z Google Play a App Store

 

Trojdňové voľby do Štátnej dumy a regionálnych parlamentov potrvajú od 17. do 19. septembra.  Rusi si  volia 450 poslancov Štátnej dumy z ôsmeho zhromaždenia.

 

 

 

  reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk/ TASS.ru

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok