Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.09.2021 14:10 Zahraničie
Rusko odmieta správy OPCW o používaní chemických zbraní v Sýrii. Tvrdí, že sú zmanipulované!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.09.2021 14:10 Zahraničie

Rusko odmieta správy OPCW o používaní chemických zbraní v Sýrii. Tvrdí, že sú zmanipulované!HAAG – Rusko odmieta a kritizuje sekretariát Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW), ktorý sa všemožne snaží potrestať vládu v Damasku.


Uviedla to zástupkyňa stáleho predstaviteľa Ruskej federácie pri OSN Anna Evstigneeva počas vystúpenia na zasadnutí Bezpečnostnej rady. 

 

„Sýrska strana napriek bezprecedentnému tlaku a politike dvojitých noriem, ktorú sleduje technický sekretariát OPCW, naďalej pokračuje v plnení svojich povinnosti vyplývajúcich z Dohovoru (o zákaze chemických zbraní), neodmieta spolupracovať a prejavuje politickú vôľu pokračovať v dialógu s vedením sekretariátu, a to na vysokej úrovni,“ zdôraznila.

 

Podľa nej je Sýria pripravená poskytnúť najaktuálnejšie informácie o používaní chemických zbraní v krajine. „Očakávame podrobné vysvetlenie od vedenia OPCW počas jeho nasledujúceho brífingu v Bezpečnostnej rade... Koreň všetkých súčasných problémov so sýrskou chemickou dokumentáciou vidíme v tom, že sa už dlho stáva pre západných kolegov jedným z nástrojov na potrestanie úradov v Damasku, ktoré sa im nepáčia,“ uviedla diplomatka.

 

Zástupkyňa stáleho predstaviteľa Ruskej federácie poznamenala, že sekretariát OPCW sa stáva nástrojom pre neférovú politiku „ktorá transformuje organizáciu z nezávislého a nestranného strážcu dohovoru na nástroj trestu“.

 

„Táto nebezpečná predpojatosť voči politizácii OPCW je každým mesiacom viditeľnejšia. Dôkazy o hrubom a úmyselnom porušovaní OPCW zo strany technického sekretariátu pribúdajú. Typickým príkladom je manipulácia s neslávne známou správou misie o incidente v Dume v roku 2018. Napraviť to, napriek výzvam členských štátov OSN a širokého medzinárodného spoločenstva, vedenie sekretariátu zjavne nemá v úmysle,“ upozornila diplomatka.

 

Podľa Evstigneevovej nelegitímna aj činnosti vyšetrovacej a identifikačnej skupiny. Domnieva sa, že cieľom skupiny nie je utvoriť skutočný obraz udalostí, ale prispôsobiť prezentáciu záverom o vine Damasku.

 

„Preto odmietame závery v už zverejnených správach skupiny (o Al-Lataminah a Saragib) ako aj o akýchkoľvek jej budúcich produktoch,“ uviedla zástupkyňa Ruskej federácie.

 

 

     reklama


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok