Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. feb. 2021Frederik
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Moskva
Moskva
20.12.2017 15:52 Ekonomika
Ruské a slovenské podniky diskutovali v Bratislave o spolupráci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.12.2017 15:52 Ekonomika

Ruské a slovenské podniky diskutovali v Bratislave o spolupráciBRATISLAVA - Účastníci nedávnych rusko-slovenských obchodných raňajok v Bratislave sa zhodli, že podnikateľské vzťahy medzi oboma krajinami majú dobré vyhliadky na rozvoj.


Podujatie s názvom rusko-slovenské obchodné raňajky sa uskutočnilo 19. decembra v rámci obchodnej misie organizovanej skupinou spoločností Ruského exportného centra. Účastníci obchodnej misie, ktorá zahŕňala predstaviteľov ministerstiev a vládnych orgánov Slovenska a Ruska, ako aj podnikateľov oboch krajín konštatovali nízky objem obchodov a podnikateľských vzťahov, ale veria v ich dobré vyhliadky.

 

Ján Čarnogurský, bývalý slovenský predseda vlády a člen Medzinárodného diskusného klubu Valdai zdôraznil, že rozvoj exportne orientovaných vzťahov medzi týmito dvoma krajinami pomôže Slovensku riešiť problém prilákania odborných ľudských zdrojov.

 

Anastasia Ivanova, riaditeľka pre medzinárodnú spoluprácu Ruského exportného centra uviedla, že objem podporovaného exportu z Ruska na Slovensko má obrovský potenciál rastu kvôli veľkému záujmu ruských spoločností. "Obchodné misie sú jedným z najefektívnejších nástrojov na propagáciu tovaru a služieb na zahraničných trhoch. Po každej obchodnej misii sa riadime výsledkami rokovaní a štatútom dosiahnutých dohôd a poskytujeme poradenskú podporu exportne orientovaným firmám na rozvoj zahraničných obchodných vzťahov a kontaktov," poznamenala Ivanova.

 

Ekaterina Belyakova, predstaviteľka ruského zahraničného obchodu na Slovensku, uviedla, že Medzivládna komisia pre hospodársku, vedeckú a technickú spoluprácu prispieva k rozvoju obchodných a podnikateľských vzťahov medzi Ruskom a Slovenskom. Nasledujúce zasadnutie Komisie je naplánované na Slovensku na jeseň roku 2018.

 

Obchodné raňajky usporiadané pre ruské a slovenské spoločnosti pokračovali dvojstrannými stretnutiami zameranými na rozvoj obchodných vzťahov a dosiahnutie predbežných dohôd o budúcej spolupráci.

 

V stredu 20. decembra zástupcovia ruských exportných firiem - účastníci obchodnej misie - navštevujú slovenské priemyselné podniky a vedú rozhovory s potenciálnymi slovenskými partnermi.

 

Ruské exportné centrum (REC) je vládna inštitúcia založená na podporu vývozu s podporou vlády Ruskej federácie. Centrum ponúka jednotné kontaktné miesto pre vývozcov, poskytuje finančnú a nefinančnú podporu a spolupracuje s príslušnými ministerstvami a agentúrami. Ruské exportné centrum v rámci zriadenia služby „jednotného kontaktného miesta“ integruje Ruskú agentúru pre vývozné úvery a investičné poistenie (EXIAR) a Eximbanku Rusko, JSC. Centrum poskytuje služby pre nekomoditných výrobcov v každej fáze vývozného cyklu; spolupracuje s príslušnými výkonnými orgánmi; vypracúva návrhy na zlepšenie podnikateľského prostredia v oblasti vývozu a zahraničných hospodárskych činností; pravidelne komunikuje s podnikateľskou a odbornou komunitou; pomáha prekonávať prekážky a odstraňovať "systémové" obmedzenia.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok