Rusi zdolali Švédov, vo štvrťfinále vyzvú Nemcov

NETKY.SK • 18 Máj 2016, 07:12 • 2 min

MOSKVA - Domáci reprezentanti zvíťazili nad Švédmi s prehľadom 4:1 v utorňajšom záverečnom stretnutí moskovskej základnej A-skupiny na hokejových majstrovstvách sveta v Rusku.

V druhej polovici prvej tretiny dvakrát udrela tretia útočná formácia "zbornej": najprv Jevgenij Dadonov a po ňom Artemij Panarin. V úvode prostrednej časti hry kapitán tímu Pavel Daciuk zvýšil na 3:0, štvrtý gól pridal v polovici duelu Roman Ľubimov. Severania v úvode poslednej tretiny už iba znížili v presilovej hre zásluhou obrancu Mattiasa Ekholma. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov bol Slovák Jozef Kubuš. Rusi ako druhý tím v konečnej tabuľke "áčka" budú vo štvrťfinále šampionátu čeliť Nemcom, na Švédov čakajú obhajcovia titulu z Kanady.

A-skupina (Moskva):
Rusko - Švédsko 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 15. Dadonov (Panarin, Šipačov), 18. Panarin (Šipačov, A. Marčenko), 22. Daciuk (Zajcev), 30. Ľubimov (Moziakin, Daciuk) - 42. Ekholm (A. Larsson, Wennberg)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš (SR), Rantala (Fín.) - Chartrand-Piche (Kan.), McIntyre (USA)

8. Kazachstan 7 0 1 0 6 15:28 2 - zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.