Rusi senzačne prehrali s Francúzskom 1:2!

NETKY.SK • 9 Máj 2013, 17:30 • 2 min

HELSINKI - Hokejisti Francúzska sa postarali o dosiaľ najväčšiu senzáciu na 77. majstrovstvách sveta.

Vo štvrtkovom popoludňajšej dueli vo fínskych Helsinkách zdolali hráči z "krajiny Galského kohúta" obhajcov prvenstva z Ruska 2:1, posunuli sa na piatu priečku so 6 bodmi a stále "živia" šancu na postup do štvrťfinále. Rusi si napriek prekvapujúcej prehre udržali vedúce postavenie v tabuľke.

Rusi síce od úvodu herne dominovali, ale hrali nesústredene a nedôrazne. Aj dve presilové hry v úvodnej tretine zahrali nemastne-neslane. Favorit sa dočkal prvého gólu až v 27. minúte, keď si Perežogin spoza bránky nakorčuľoval do kruhu na vhadzovanie a namieril presne do ľavého horného rohu Hardyho bránky. Vzápätí mohol zvýšiť náskok zbornej Mozjakin, ale šancu nepremenil. Nečakane tak udrelo na opačnej strane, o vyrovnanie sa postaral v polovici stretnutia Fleury, keď od ľavého mantinelu prestrelil Košečkina, a v 37. minúte pridal druhý gól Francúzov Roussel. V tretej časti Rusi zvýšili tlak, Francúzi však obetavo bránili. Najväčšie šance zbornej spálili Kovaľčuk a Soin, v samom závere zahodil dve obrovské tutovky aj Radulov. Francúzi tesný náskok aj so šťastím ubránili a postarali sa tak o prvotriedne prekvapenie.

Rusko - Francúzsko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 27. Perežogin (Popov, Belov) - 30. D. Fleury (Bellemare, Hecquefeuille), 37. Roussel
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Rantala (Fín.) - Hunnius (Nem.), Morrison (USA), 6 820 divákov

Rusko: Košečkin - Birjukov, Nikulin, Medvedev, Ťutin, Belov, Denisov, Riasenskij - Radulov, Lokťonov, Kovaľčuk - Perežogin, Anisimov, Popov - Petrov, Tereščenko, Mozjakin - Soin, Kokarev

Francúzsko: Hardy - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Bachet, Janil, Besch, Moisand - Y. Treille, Guttig, Desrosiers - Fleury, Bellemare, S. Treille - Henderson, A. Roussel, Da Costa - Bozon, Raux, Bertrand - Ritz

8. Lotyšsko 3 0 0 0 3 4:16 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.