Rusi zdolali Nemcov 4:1, Kovaľčuk si pripísal ďaľšie dva góly

NETKY.SK • 6 Máj 2013, 09:02 • 2 min

HELSINKI - Ruská hokejová reprezentácia dosiahla na 77. majstrovstvách sveta už svoje druhé víťazstvo v základnej skupine v Helsinkách, keď v nedeľu v Hartwall Areene zdolala výber Nemecka 3:1.

Nemci v úvodnej tretine zaskočili favorita a súpera prestrieľali 8:4. V druhej časti Rusi pridali a dočkali sa dvoch gólov, oba strelil útočník Iľja Kovaľčuk. Nemecký tím síce v úvode III. tretiny skorigoval na 1:2, do streleckej listiny sa zapísal John Tripp, ale v 59. min skompletizoval hetrik Iľja Kovaľčuk a gólovú bodku za duelom dal gólom do prázdnej bránky Denis Kokarev. Rusi majú na svojom konte šesť bodov a sú na čele helsinskej skupiny, Nemcom aj naďalej patrí šiesta pozícia.

Nemci v pondelok 6. mája nastúpia o 15.15 h SELČ proti Slovensku, Rusov čaká najbližšie duel proti Američanom.

Výsledok - nedeľa:
Nemecko - Rusko 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 46. Tripp (Wolf, Ehrhoff) - 24. Kovaľčuk (J. Medvedev), 31. Kovaľčuk (A. Radulov), 59. Kovaľčuk (A. Radulov, J. Biriukov), 60. Kokarev (Soin, Svitov)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Johansson (Švéd.), Rantala (Fín.) - Kilian (Nór.), Morrison (USA), 3705 divákov

8. Lotyšsko 1 0 0 0 1 0:6 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.