Rusi proti Dánom nepripustili prekvapenie

NETKY.SK • 6 Máj 2015, 18:39 • 2 min

OSTRAVA - Hokejisti Ruska napokon v stredajšom popoludňajšom zápase s Dánmi v ostravskej B-skupine majstrovstiev sveta v Česku po víťazstve 5:2 potvrdili úlohu favorita.

Severania s Rusmi držali krok ešte v tretej tretine, keď v 50. min znížil Thomas Spelling na 2:3. Sergej Moziakin a Vladimir Tarasenko v 58. min však definitívne spečatili triumf "zbornej".

Rusko má v tabuľke "slovenskej" B-skupiny po štyroch odohraných dueloch na konte deväť bodov, posunulo sa na druhé miesto. Dánsko zostalo s jediným bodom zo štyroch vystúpení na šiestej priečke.

Výsledok - B-skupina (Ostrava):
Rusko - Dánsko 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 11. Panarin (Dadonov, Šipačov), 14. Moziakin (Malkin, Dadonov), 39. Dadonov (Medvedev, Kovaľčuk), 58. Moziakin (Kuľomin, Malkin), 58. Tarasenko (Antipin, Plotnikov) - 30. Green (Spelling), 50. Spelling
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Björk (Švéd.) - Mills (Kan.), Semjonov (Est.)

8. Nórsko 3 0 0 0 3 3:13 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.