Rusi po hanbe s Francúzmi podľahli aj Fínom 2:3

NETKY.SK • 11 Máj 2013, 07:49 • 2 min

HELSINKI - V šlágri piatkového programu na 77. svetovom šampionáte v ľadovom hokeji domáci Fíni zvíťazili nad Rusmi 3:1.

"Severanov" poslal do vedenia Petri Kontiola už v 4. min. Za "zbornú" vyrovnal v 24. min Alexander Radulov, ktorý sa najrýchlejšie zorientoval v neprehľadnej situácií a skóroval do odkrytej fínskej bránky - 1:1. O štyri minúty neskôr sa znova presadil Kontiola, keď Fíni uzavreli Rusov v ich obrannom pásme. Lepistö poslal pred bránku prudkú nahrávku a útočník klubu KHL Traktor Čeľabinsk tečom usmernil puk pod hornú žŕdku. V 36. min pridal tretí gól Fínov Juhamatti Aaltonen. Rusi sa snažili o zvrat, utvorili si tlak, no Fíni hrozili z nebezpečných protiútokov. Zverenci Zinetulu Biľaletdinova už len skorigovali výsledok na konečných 2:3 zásluhou Kovaľčuka.

Výsledok - piatok:
Rusko - Fínsko 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 4. Kontiola (Aaltonen, Lepistö), 28. Kontiola (Lepistö), 36. Aaltonen (Pesonen) - 24. A. Radulov (Kovaľčuk), 59. Kovaľčuk (Tereščenko, I. Nikulin)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Kovaľčuk (Rusko) a Pesonen (Fínsko) obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Croft (USA), Vinnerborg (Švéd.) - Morrison (USA), Wilmot (Kan.), 12 383 divákov

8. Lotyšsko 4 1 0 0 3 9:19 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.