Rusi nadelili Dánom desiatku, päť bodov Šipačova

NETKY.SK • 13 Máj 2016, 08:04 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti domáceho Ruska zvíťazili vo svojom štvrtom zápase na 80. MS nad Dánskom vysoko 10:1 a v tabuľke A-skupiny poskočili na druhé miesto za Česko.

K suverénnemu víťazstvu domácich najviac prispel Šipačov, ktorý strelil dva góly a pri troch asistoval. Dáni budú v turnaji pokračovať už v piatok o 19.15 SEČ proti Lotyšsku, Rusi nastúpia v sobotu o 15.15 proti Švajčiarsku.

A-skupina (Moskva):

Rusko - Dánsko 10:1 (3:0, 4:1, 3:0)

Góly: 3. Marčenko (Dadonov, Zajcev), 13. Čudinov (Šipačov, Panarin), 14. Zajcev (Burmistrov), 31. Mozjakin (Dacjuk, Ľubimov), 34. Mojakin (Dacjuk, Ľubimov), 34. Širokov (Vojnov), 38. Dadonov (Šipačov, Panarin), 42. Šipačov (Dadonov, Panarin), 45. Šipačov (Dadonov, Panarin), 56. Panarin (Vojnov, Šipačov) – 30. Hansen (Ehlers, Eller). Rozhodcovia: Öhlund (Švéd.), Fraňo – Lederer (obaja ČR), Pihlblad (Švéd.), vylúčení: 3:8 na 2 min., presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 11 022 divákov.

Rusko: Bobrovskij (47. Sorokin) – Jemelin, Vojnov, Čudinov, Belov, Zajcev, Marčenko, Antipin – Sannikov, Dacjuk, Mozjakin – Panarin, Dadonov, Šipačov – Telegin, Ľubimov, Kalinin – Plotnikov, Širokov, Burmistrov.

Dánsko: S. Nielsen – M. Lauridsen, Nich. Jensen, Bödker, Lassen, D. Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen – Ehlers, Eller, J. Hansen – Nick. Jensen, Storm, Madsen – Björkstrand, Green, Christensen – Bau, Aagaard, Poulsen – Starkov.

Na ruských hokejistoch bola od úvodu zápasu viditeľná snaha o rýchly gól. Ten už v 3. minúte dosiahol obranca Marčenko a favorit zápasu sa upokojil. Nasledovali tri nevyužité presilovky Rusov v krátkom slede, no v 13. minúte už domáci viedli o dva góly po zásahu Čudinova. Keď o 21 sekúnd na to obranca Zajcev zvýšil na 3:0, bolo o víťazovi de facto rozhodnuté. Rusi kontrolovali hru a Dánom veľa nedovoľovali. Dánom svitla nádej na solídny výsledok v 30. minúte po góle Hansena, ale keď krátko na to využil ruskú presilovku Mozjakin, viedli Rusi znovu o tri góly - 4:1. V 34. minúte sa v priebehu desiatich sekúnd presadili Mozjakin a Širokov a o štyri minúty zvýšil Dadonov už na 7:1. V tretej časti pridal Šipačov ďalšie dva góly a desiatka visela vo vzduchu. K zaujímavému momentu prišlo v 47. minúte, keď mali hrať Dáni prvú presilovku. Ruský tréner Znarok stiahol z bránky Bobrovského a dal šancu Sorokinovi, ktorý si v oslabení poradil s dánskymi pokusmi. Prvý dvojciferný výsledok na šampionáte zariadil v 56. minúte Panarin v presilovke.

Hlasy:

Vadim Šipačov, útočník Ruska: "Výsledok je fajn, ale stále sú veci, ktoré môžeme zlepšiť. Stále nehráme tak dobre, ako by sme mohli."

Jevgenij Dadonov, útočník Ruska: "Médiá venujú pozornosť tomu výsledku, ale nejde len oň. Samozrejme, že sme radi za vysoké víťazstvo, ale dôležité je, že sme na správnej ceste. Artemij (Panarin, pozn.) je správny chalan, ktorý hrá svojím štýlom. Na ľade vidí všetko trochu inak ako ostatní."

Sergej Bobrovskij, brankár Ruska: "Bývajú aj takéto zápasy a dnes to bol jeden z nich. My sme chceli hrať našu hru. Z výsledku 10:1 sa nedá netešiť. Hrali sme agresívne v útoku a strelil krásne góly."