Rusi naďalej stopercentní, USA sfúkli 6:1

NETKY.SK • 13 Máj 2014, 07:13 • 2 min

MINSK - Hokejisti Ruska zdolali v pondelok v ich treťom vystúpení na MS v Minsku reprezentáciu USA presvedčivo 6:1 a na čele B-skupiny majú už 9 bodov. Američania zaznamenali po dvoch víťazstvách prvú prehru v turnaji.

Rusi sa v stredu o 19.45 SELČ stretnú s Kazachstanom, hráči Spojených štátov nastúpia vo štvrtok o 15.45 proti Lotyšom.

Ovečkin v dvoch útokoch

Rusi vstúpili do zápasu aktívne a do vedenia šli v 7. minúte. Krátko po konci presilovky strieľal Medvedev a jeho pokus dorazil Kuliomin. V 19. minúte DeKeyser fauloval Ovečkina v samostatnom úniku a ruský strelec následné trestné strieľanie premenil - 2:0. Ešte väčšiu istotu získali ruskí hokejisti krátko po prvej prestávke. Už po 20. sekundách Ovečkin v útočnom pásme posunul puk Tichonovovi a ten zvýšil na 3:0. Američania odpovedali o 32 sekúnd po tom, čo Abdelkader úspešne zmenil smer Petryho strely. V 30. minúte bol však opäť náskok Ruska trojgólový, keď Kuznecov zblízka dokončil Dadonovovu akciu.

Výmena v americkej bráne

Efektívni hráči zbornej pridali v 32. minúte aj piaty gól, po prihrávke Tichonova sa nemýlil Plotnikov. Po tomto zásahu vystriedal brankára Thomasa náhradník Leggio. Aktívny Ovečkin, ktorý nastupoval v dvoch formáciách, si v 40. minúte vymenil puk s Tichonovom a druhý menovaný zvýšil už na 6:1. Tretia tretina už gól nepriniesla, hoci blízko k nemu boli Američania Abdelkader i Stapleton v 46. minúte.

B-skupina:

Rusko - USA 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)

Góly: 7. Kuliomin (Medvedev, Anisimov), 19. Ovečkin (tr. strieľ.), 21. Tichonov (Ovečkin, Plotnikov), 30. Kuznecov (Dadonov), 32. Plotnikov (Tichonov), 40. Tichonov (Ovečkin) – 21. Abdelkader (Petry). Rozhodcovia: Jeřábek, Šindler (obaja ČR) – Carlson (Kan.), Dehaen (Franc.), vylúčení na 2 min: 8:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 14.124 divákov.

Zostavy a striedania:

Rusko: Vasilievskij – Denisov, Orlov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov, Čudinov – Ovečkin, Tichonov, Plotnikov – Kuliomin, Anisimov, Širokov – Dadonov, Burmistrov, Kuznecov - Zaripov, Kalinin

USA: Thomas (32. Leggio) – Trouba, DeKeyser, Jones, McCabe, Petry, Gardiner, Murphy – K. Hayes, Gaudreau, Abdelkader – Johnson, Nelson, Smith – Stapleton, Wingels, Mueller – J. Hayes, McDonald, Shore – Miele