Rusi na úvod Švédskych hier zdolali doma Fínov 4:3, Švédi pokorili Čechov

NETKY.SK • 11 Február 2011, 08:20 • 2 min

V úvodnom zápase Švédskych hier zvíťazili v Mytišči ruskí hokejisti nad Fínskom 5:3. Domáci síce viedli päť minút pred koncom o tri góly, no nakoniec museli o triumf bojovať až do poslednej minúty. V druhom stretnutí tretieho turnaja Euro Hockey Tour v Štokholme Švédi dominovali nad Čechmi presvedčivo 6:1.

sumáre:
      Rusko - Fínsko 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
      Góly: 18. a 36. Kaľjanin, 28. Arťuchin, 50. Trubačov, 60. Afinogenov - 10. Santala, 55. Lajunen, 55. Louhivaara. Rozhodcovia: Fraňo, Hríbik (obaja SR), vylúčenia: 4:7, navyše Kontiola (Fín.) na 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Rusi sa pred domácim publikom dlho v ofenzíve trápili, naopak po desiatich minútach hneď prvú fínsku presilovku využil Santala. Ešte pred prvou prestávkou ale vyrovnal Kaľjanin a v druhej časti ten istý hráč a Arťuchin dostali Rusov do vedenia a keď Trubačov v 50. minúte pridal štvrtý gól, zdal sa byť duel rozhodnutý. Fíni ale v priebehu 32 sekúnd znížili na 4:3 a postarali sa o dramatickú zápletku. Víťaznú poistku pre domácich zabezpečil do prázdnej bránky Afinogenov.

Česko - Švédsko 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
      Góly: 10. Průcha - 6. Persson, 19. Petrasek, 36. Tjärnqvist, 41. Nordgren, 30. a 57. Axelsson. Rozhodcovia: Savolainen, Laaksonen (obaja Fín.), vylúčenia: 3:5, navyše Marek na 10 min a Gulaš (obaja ČR) na 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1.

Švédi nedali svojim súperom žiadnu šancu. Na Perssonov gól ešte síce odpovedal Průcha, ale domáci až do konca stretnutia na ľade presvedčivo dominovali a odniesli si vysoké víťazstvo - ich druhé z troch vzájomných stretnutí v seriáli Euro Hockey Tour v tejto sezóne.