Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2021Konštantín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
07.11.2019 15:40 Zaujímavosti
Rozvodovosť vo svete sa zdvojnásobila!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.11.2019 15:40 Zaujímavosti

Rozvodovosť vo svete sa zdvojnásobila!Každá žena sníva o dni, kedy si oblečie biele šaty a povie svojmu milovanému áno. Naopak každý muž dúfa, že raz nájde svoju spriaznenú dušu, s ktorou bude môcť zostarnúť. Bohužiaľ, manželstvá nie vždy dopadnú podľa predstáv.


Niekto túži po manželskom živote už ako dvadsiatnik, naopak iným predstava manželstva naháňa strach aj po štyridsiatke. Pre mnohých je manželstvo najväčšou výzvou najmä z dôvodu, že k nej nedostali návod. Ak je situácia v manželstve dlhodobo zlá, prichádzajú na rad rozvody. Aké sú však hlavné dôvody, pre ktoré sa ľudia rozvádzajú?

 

 

Čo predchádza rozvodom?

 

Odborníci na vzťahy sa pozreli na desať najčastejších dôvodov, pre ktoré sa ľudia rozvádzajú. Do top trojky sa dostala nevera, finančná situácia manželov, resp. jedného z nich a nedostatok komunikácie. Prekvapiť vás môže aj to, že veľké množstvo ľudí sa rozvádza aj v prípade, ak ich partner náhle priberie na váhe. Podľa psychológov však priberanie môže vyvolávať  vo vašom partnerovi pocit, že sa o seba nestaráte, ste lenivý alebo jednoducho už nemáte za potreby ohurovať vášho partnera.

 

10 dôvodov, ktoré predchádzajú rozvodom

 

1. Nevera

2. Finančné problémy

3. Nedostatok komunikácie

4. Neustále hádanie sa

5. Zvýšená váha jedného z partnerov

6. Nerealistické očakávania

7. Nedostatok intímnosti

8. Nerovnosť medzi partnermi

9. Nepripravenosť

10. Zneužívanie

 

Rozvody v minulosti a teraz

 

Socilóg Cheng-Tong Lir Wang a Evan Schofer z univerzity California at Irvine vypracovali štúdiu, kde porovnávali rozvodovosť v 83 krajinách sveta. Analyzovali dáta za obdobie takmer štyroch dekád, a to od roku 1970-2008. Sústreďovali sa na vzdelanie, zamestnanie, príjem a vek, v ktorom sa partneri zosobášili. Zohľadnili aj normy a hodnoty krajín, v ktorých manželia žili.

 

 

Výsledky prieskumu hovoria, že rozvodovosť sa za toto obdobie viac než zdvojnásobila. Predtým sa z 1000 manželstiev skončilo 2.6 rozvodom, v súčasnosti je to takmer 5.5. Krajiny, v ktorých je rozvodovosť najvyššia, sú väčšinou ekonomicky prosperujúce krajiny, poskytujúce kvalitné vzdelanie a vo väčšine prípadov sú členom rôznych medzinárodných organizácií. Tak isto krajiny, v ktorých je vyššia miera zamestnanosti žien a nižšia miera katolíkov majú vysokú rozvodovosť.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky GN

Foto:  Unsplash, World Population ReviewNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok