Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Rekonštrukčné práce na električkovej trati na Špitálskej ulici v bratislavskom Starom Meste
Rekonštrukčné práce na električkovej trati na Špitálskej ulici v bratislavskom Starom Meste
08.09.2017 12:40 Domov
Rozkopaná Špitálska v Bratislave môže ochromiť dopravu na dlhé mesiace
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.09.2017 12:40 Domov

Rozkopaná Špitálska v Bratislave môže ochromiť dopravu na dlhé mesiaceBRATISLAVA – Kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba varuje, že na Špitálskej ulici v Bratislave sa môže zopakovať scenár zo Štúrovej ulice, kde v minulosti nepremávali dlhé mesiace električky. Reagoval tak na rozhodnutie ministerstva dopravy, podľa ktorého nie je aktuálna rekonštrukcia električkovej trate na Špitálskej povolená v súlade so zákonom a v procese nastali vážne pochybenia, preto je nutné výstavbu zastaviť.


"Ak sa potvrdí, že BSK ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy zlyhal, hrozí, že celé konanie bude musieť prebehnúť nanovo. Reálne to bude znamenať celú stavbu nanovo prerokovať so všetkými zúčastnenými, doplniť dokazovanie a nanovo povoliť," uviedol Droba s tým, že to bude trvať dlhé mesiace a dôležitá električková trať v centre Bratislavy bude ochromená. Poukázal pritom na v minulosti rozkopanú Štúrovu ulicu, kde dlhé mesiace nejazdili električky ani autá, chodci chodili po stavbe a pre tento stav podľa neho skrachovali viaceré okolité prevádzky. Vyzýva BSK, aby bezodkladne našiel v spolupráci s ministerstvom dopravy a Dopravným podnikom Bratislava (DPB) riešenie, ktoré čo najskôr umožní rozkopanú trať na Špitálskej dokončiť.

 

Ďalší kandidát na šéfa BSK Milan Ftáčnik tvrdí, že z rozhodnutia rezortu dopravy vyplýva, že za situáciu nesie zodpovednosť BSK, ktorý podľa ministerstva pochybil pri vydávaní stavebného povolenia. "To hlavné pochybenie vidím v tom, že neboli vypočutí občania, ktorí sú účastníkmi konania a osobne sa hlásili na Úrade BSK. Domáhali sa svojich práv a tie im neboli poskytnuté, čo je chyba, ktorú urobil BSK," myslí si Ftáčnik. Podľa neho to bude mať veľmi nepríjemné dôsledky, ak stavebník – DPB bude musieť začínať od nuly a znovu požiadať stavebný úrad pre dráhy o vydanie nového stavebného povolenia. "Tam sú lehoty zo zákona, ktoré sa nedajú obísť. Vydanie nového stavebného povolenia môže byť najskôr o niekoľko týždňov," povedal Ftáčnik.

 

Hovorkyňa kraja Lucia Forman argumentuje tým, že nakoľko modernizácia električkovej trate je líniovou stavbou, účastníci konania boli oboznámení s konaním verejnou vyhláškou. V zákonnej lehote sa podľa jej slov voči rozhodnutiu BSK, ktorým bolo vydané stavebné povolenie, nikto neodvolal. Podľa BSK bolo stavebné povolenie účastníkom konania riadne doručené, právoplatnosť rozhodnutia bola vyznačená správne. "BSK postupoval striktne podľa zákona a rozhodnutie odvolacieho orgánu analyzuje," tvrdí Forman.  

 

Rekonštrukcia električkovej trate za viac ako 2,5 milióna eur sa týka úseku od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova - Americké námestie – Špitálska. Práce boli spustené začiatkom augusta a podľa odhadov majú trvať tri mesiace. DPB, ktorý vzniknutú situáciu ešte analyzuje, vo štvrtok (7.9.) informoval, že práce zatiaľ pokračujú podľa harmonogramu.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok