Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2021Konštantín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
07.02.2017 16:23 Ekonomika
Rozhodnutie ÚVO znižuje tlak na ceny prác a služieb v stavebníctve
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.02.2017 16:23 Ekonomika

Rozhodnutie ÚVO znižuje tlak na ceny prác a služieb v stavebníctveBRATISLAVA - Nové výkladové stanoviská Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) znižujú tlak na ceny prác a služieb v stavebníctve. Zväz stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS) v utorok informoval, že pozitívne hodnotí rozhodnutie ÚVO o zrušení využívania štátneho elektronického trhoviska pri uskutočňovaní stavby, vypracovaní projektovej dokumentácie, či inom plnení intelektuálnej povahy.


Profesijná organizácia zamestnávateľov v stavebníctve dlhodobo upozorňovala na riziká, že využívanie elektronického trhoviska pri prácach a službách v stavebníctve mohlo spôsobovať neprimerané uprednostňovanie ceny zákazky pred kvalitou. ÚVO vydal začiatkom februára výkladové stanoviská po stretnutiach a konzultáciách za účasti zástupcov ZSPS.

"Projektová dokumentácia či dodanie stavebných prác sú zakaždým jedinečnou a komplexnou záležitosťou. Elektronické trhovisko neumožňuje zvoliť najlepší pomer ceny a kvality, pričom rovnako nedokáže vyhodnotiť náklady počas životného cyklu stavby," uviedol ZSPS. Využitie elektronického trhoviska podľa zväzu preto nebolo pri takýchto zákazkách vhodné.

Elektronické trhovisko musia od marca 2015 povinne využívať verejní obstarávatelia pri zadávaní menších, tzv. podlimitných zákaziek. Doteraz nebolo jasné, či spomínaný druh zákaziek patrí medzi "bežne dostupné na trhu“, kedy by ich bolo možné obstarávať práve prostredníctvom elektronického trhoviska. V praxi sa pritom začala takáto možnosť využívať, čo prinášalo spomínané riziká.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok