Ronaldovo vylúčenie bolo prísne, tvrdia Ancelotti aj Alonso

NETKY.SK • 3 Február 2014, 09:01 • 2 min

BILBAO - Futbalisti Realu Madrid nevyužili šancu dostať pod seba hlavného rivala FC Barcelona v tabuľke najvyššej španielskej súťaže. Po sobotňajšej domácej prehre Barcelony s Valenciou (2:3) Real iba remizoval na ihrisku Bilbaa 1:1.

Zo zaváhania najväčších konkurentov vyťažilo madridské Atlético, ktoré je po hladkom triumfe nad San Sebastiánom (4:0) o tri body na čele pred duom Real - FCB. Atlético získalo svoj posledný španielsky titul v roku 1996 a zatiaľ posledným iným šampiónom ako Real Madrid alebo FC Barcelona bola v Španielsku v sezóne 2003/2004 Valencia.
Real viedol nad Bilbaom po góle ligového debutanta Jesého zo 65. min 1:0 (prihrával mu Cristiano Ronaldo), ale potom prišli tri minúty, ktoré ho zrejme stáli víťazstvo. Najprv v 73. min striedajúci Ibai Gómez peknou strelou z hranice šestnástky vyrovnal na 1:1 a o ďalšie dve minúty sa musel z ihriska porúčať Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonier Realu bol vylúčený po pomerne kontroverznej situácii. Ronaldo na hranici šestnástky zdvihol ruku, čím avizoval hru rukou svojho súpera Carlosa Gurpegiho. Ten do neho strčil, na čo Ronaldo reagoval rovnakým spôsobom, ale do tváre súpera. Gurpegi spadol, čím avizoval hrubý faul na neho. Krátko na to sa pri Ronaldovi zjavil stredopoliar domácich Ander Iturraspe a prudko do neho sotil. Šarvátka bola na svete, ale ako hlavný porazený z nej odišiel Ronaldo s červenou kartou. Iturraspe videl žltú. Ronaldovi hrozí zastavenie súťažnej činnosti na tri stretnutia, čo môže byť pre Real značná nevýhoda v boji o titul.

"Červená karta pre Cristiana Ronalda bola príliš prísna. Obrázky z videa nám ukázali, že rozhodca mohol riešiť situáciu aj inak,“ vravel tréner Realu Madrid Carlos Ancelotti pre španielske médiá. Server Realu cituje aj slová stredopoliara Xabiho Alonsa, ktorý sa vyjadril v podobnom duchu. "Tá červená karta bola prehnaná. Rozhodca sa nechal ovplyvniť Gurpegim a divákmi. Ronaldo si vylúčenie určite nezaslúžil. Nie je to však prvý raz, keď nás rozhodca poškodil.“ Tréner Athleticu Bilbao Ernesto Valverde sa vo svojom hodnotení zameral na samotný zápas. "Remíza je zrejme spravodlivá. V prvom polčase moje mužstvo zahralo tak, ako by si asi želal každý tréner. Neskôr Real pritlačil, ale mali sme aj ďalšie šance. Som spokojný," cituje jeho slová Marca.