Testovaných na slovensku
165714
Infikovaných na slovensku
1520
Infikovaných svetovo
5909014
Úmrtí svetovo
362081
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Vláda SR 2020
29. máj. 2020Vilma
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Vláda SR 2020. Otvorte časovú os udalostí.
V roku 2004 bol ako prvý príslušník ozbrojených síl SR vyslaný do Bruselu.
V roku 2004 bol ako prvý príslušník ozbrojených síl SR vyslaný do Bruselu.
01.04.2020 12:29 Domov
Roman Mikulec: Minister vnútra SR
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.04.2020 12:29 Domov

Roman Mikulec: Minister vnútra SRV novej vláde Igora Matoviča sa objavilo medzi ministrami viacero zaujímavých a hlavne prekvapivých mien, ktoré médiá v predvolebnej kampani takmer ani nespomenuli. Jedným z nich je aj Roman Mikulec.


Zahraničné misie

Narodil sa v roku 1972 v Bratislave. Strednú školu ukončil ako Letecký mechanik. V Košiciach vyštudoval Vysokú Vojenskú Leteckú školu SNP a od roku 1994 pôsobil ako stíhací pilot. Mikulec bol okrem iného účastníkom vojenských a diplomatických misií v zahraničí. Konkrétne v USA na veliteľstve USCENTOM v rámci vojenskej operácie Enduring Freedom (Trvalá Sloboda) v Afganistane, v Kosove v rámci NATO-KFOR viedol oddelenie analýzy informácii veliteľstva.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kosovo Force - KFOR (@kfor.nato),

 

Z Bruselu do VSS

Po vstupe Slovenska do EÚ bol Roman Mikulec vyslaný v roku 2004 ako prvý príslušník ozbrojených síl SR do Bruselu, kde plnil úlohy analytika, diplomata a hovorcu Vojenského výboru EÚ v otázkach bezpečnosti. Neskôr prešiel do Vojenskej spravodajskej služby (VSS), kde sa v roku 2010 stal jej riaditeľom.

 

Kauza tunelovania VSS

Po 21 rokoch pôsobenia v ozbrojených silách však jeho kariéra skončila. Najskôr v roku 2013 zverejnil, ako riaditeľ, správu o tunelovaní VSS spoločne s vtedajším kolegom Vladom Suchodolinským. NAKA ho obvinila z ohovárania a ohrozenia utajovaných skutočností. Polícia totiž údajne pri prehliadke jeho auta zaistila dokumenty o fungovaní VSS. Mikulec tvrdil, že micro SD karta, na ktorej sa dokumenty nachádzali, mala byť do jeho auta podstrčená ako pomsta z odhalenia podozrivého tunelovania VSS. Prípad sa dostal až na Okresný súd v Bratislave. Po 7 rokoch (2019) bol právoplatne oslobodený od všetkých obvinení.

 

 

S čím prichádza? 

"Chcem prispieť k tvorbe funkčného systém v oblasti pôsobenia a kontroly všetkých relevantných súčastí bezpečnostného systému tak, aby chránil bezpečnosť občanov a nebol zneužívaný na osobný prospech." jednotlivcov."reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, TASR,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok