Roland Garros: Schmiedlová mala 12 setbalov, ale nepostúpila do 2. kola

NETKY.SK • 26 Máj 2015, 16:47 • 2 min

PARÍŽ - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala v utorkovom súboji 1. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (24. mája - 7. júna, celková dotácia 28 028 600 eur, antuka) s rovnako nenasadenou Belgičankou Alison van Uytvanckovou za 127 minút 6:7 (4), 6:7 (7).

Schmiedlová v druhom sete viedla 4:0 na gemy a za stavu 5:4 mala pri podaní súperky 8 setbalov, v neskoršom tajbrejku ďalšie tri, ale napokon jej to nestačilo na to, aby si vynútila tretiu časť. Slovenka využila iba 3 zo 14 brejkových príležitostí a vo víťazných úderoch zaostala 29:43. Nepomohlo jej, že urobila o 21 nevynútených chýb menej ako belgická rivalka (26:47).

Staršia zo sestier Schmiedlových (52. v rebríčku WTA) obhajovala v Paríži 3. kolo z vlaňajška, ktoré je jej najlepším výsledkom na turnajoch "veľkej štvorky“. Z mesta pri Seine si zverenkyňa Milana Martinca v NTC odnesie za dvojhru základnú prémiu 27 000 eur a 10 bodov do hodnotenia. Ešte sa predstaví vo štvorhre s Belgičankou Ysaline Bonaventurovou.

Dvadsaťročná Košičanka Schmiedlová vyhrala v tomto roku nad o rok staršou Van Uytvanckovovu (93.) dvakrát suverénne (6:3, 6:0 na antuke v Riu de Janeiro a 6:4, 6:1 na "harde" v hale v Katoviciach), ale tretí vzájomný súboj nezvládla. Schmiedlová sa v apríli v Poľsku radovala zo svojho premiérového singlového titulu na hlavnej profesionálnej úrovni. Na RG bola v sezóne 2012 vo finále súťaže dievčat. V ostatnom čase sa zverenkyni Milana Martinca príliš nedarí: prehrala päť z ostatných šiestich zápasov.

Dvojhra žien - 1. kolo:
Alison van Uytvancková (Belg.) - Karolína Schmiedlová (SR) 7:6 (4), 7:6 (7) za 127 minút

Vo dvoch predchádzajúcich tohtoročných zápasoch pustila Slovenka Belgičanke dovedna len 8 gemov, ale tentoraz ju čakal náročnejší duel. Vo vyrovnanom prvom dejstve za stavu 6:5 mala Schmiedlová setbal pri podaní súperky, ale napokon sa išlo do tajbrejku. V ňom od začiatku viedla 21-ročná Belgičanka (3:0, 5:2), a hoci za stavu 6:2 ešte o rok mladšia Schmiedlová odvrátila dva setbaly, tretí už nie: 4:7.

V druhom sete sa Schmiedlová spamätala z nevydarenej koncovky a po dvoch potvrdených brejkoch viedla 4:0. Belgičanka znížila na 3:4 a za stavu 3:5 pri svojom podaní odvrátila osem setbalov slovenskej hráčky. Povzbudená Van Uytvancková otočila skóre na 6:5, ale tajbrejku sa nevyhla. V ňom viedla mladá Košičanka 3:0, 5:3 a 6:4, ale ani ďalšie dva a neskôr tretí setbal nezužitkovala. Jej súperka využila za stavu 8:7 prvý mečbal.