Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. máj. 2022Gertrúda
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda strany Smer-SD Robert Fico.
Predseda strany Smer-SD Robert Fico.
07.10.2021 15:08 Domov
Robert Fico: Orbán sa správa ako dravec, ktorý zavetril starú krívajúcu laň!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.10.2021 15:08 Domov

Robert Fico: Orbán sa správa ako dravec, ktorý zavetril starú krívajúcu laň!BRATISLAVA - Smer-SD chce, aby vláda povedala, čo ide robiť, aby sa cudzie štáty nedostávali k slovenským pozemkom. Okomentoval aktuálne dianie.


Opozičný Smer-SD podá v piatok 8. 10. návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu k téme skupovania pôdy na Slovensku. Podľa rokovacieho poriadku Národnej rady musí predseda parlamentu schôdzu zvolať do siedmich dní od podania návrhu.

 

 

Robert Fico spomenul, že sa veľmi teší, že vzťahy s Maďarskom už nie sú napäté. Ak nastal nejaký problém, mali sme podľa Fica, silu reagovať.

 

"Viktor Orbán ako silný a skúsený politik chápe, že na Slovensku je bezvládie. Vie, že teraz je čas presadzovať si maďarské záujmy na území Slovenskej republiky," uviedol líder strany Robert Fico. Vyjadril sa tak k tomu, že Maďarsko chce kúpiť pôdu na Slovensku. "Vidíme fond v objeme 400 miliónov eur na maďarskej strane." 

 

 

Fico poukázal na to, že jeho vláda ochránila Slovensko už v minulost pred predajom slovenskej pitnej vody či pozemkov do zahraničia. "Orbán sa správa ako dravec, ktorý zavetril starú krívajúcu laň,“ povedal Fico. „Voda, pôda a lesy je niečo, čo je viac hodnotné ako zlato a diamanty.“  .

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Mladý Kaliňák išiel osobne do firmy Tipos, aby sa jej šéfa spýtal na podozrenia z vysokej odmeny

 

Poďakoval nezaradeným poslancom NR SR, s ktorými dal Smer-SD dohromady 30 podpisov. "Zajtra podávame návrh na zvolanie schôdze budúci týždeň. Chceme vysvetliť a vymenovať, čo sa vlastne deje. Súčasne chceme pripomenúť tejto vláde, čo sme robili v minulosti, a najmä chceme požiadať vládu, aby predstúpila pred NR SR a povedala, čo ide robiť, aby sa slovenská poľnohospodárska, orná pôda, lesy, významné historické budovy nedostali do rúk iných štátov." Na adresu vlády povedal, že je slabá ako 17-krát vyluhovaný tatranský čaj.

 

 

 

"Teraz sa nachádzame v stave, keď nás nechráni žiaden zákon. Preto chceme na tejto mimoriadnej schôdzi počuť, čo chce táto vláda robiť, aby sa naša pôda, lesy nedostávali do rúk cudzích štátov, firiem či súkromníkov. Verím, že táto schôdza bude otvorená a budeme sa rozprávať o tom, akým spôsobom zamedziť tomu, aby sa naša pôda dostávala do zahraničných rúk," dodal Richard Takáč.

 

Prečítajte si: Reakcie na Ficove reči o Plačkovej, politikoch a drogách: Poslanec Fico sa zrejme zasekol v čase!

 

Aktivity Maďarska na území Slovenska

O aktivitách Maďarska na území Slovenska hovoril tento týždeň taktiež Ivan Korčok po stretnutí s maďarským ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóom. Slovensko chce podľa neho žiadať od Maďarska transparentné prideľovanie peňazí na území Slovenska. Korčok so Szijjártóom hovoril aj o skupovaní budov v Košiciach a poľnohospodárskej pôdy. Korčok zdôraznil, že Slovensko požiadalo Maďarsko, aby svoje vládne programy, ktoré majú presah na Slovensko, robili po vzájomnej konzultácii a dohode.

 

 

Jednou z požiadaviek podľa Korčoka bolo, aby Maďarsko vo všeobecnosti svoje vládne programy, ktoré majú presah na Slovensko alebo ich tu priamo realizuje, robilo tak, ako je to obvyklé v medzinárodných vzťahoch medzi suverénnymi krajinami. Malo by tak byť po konzultácii a so súhlasom príslušných inštitúcií Slovenskej republiky. "Máme na toto všetko dávno vytvorené mechanizmy a komisie na základe Zmluvy o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci z roku 1995." 

 

 

Skonštatoval, že nezatvára oči ani na južnom Slovensku, kde si ako Maďari i Slováci želajú lepšiu infraštruktúru a viac financií na mnohé oblasti. "Aj v otázke podpôr však treba rešpektovať pravidlá - máme o tom dohodu z roku 2004 v oblasti školstva a kultúry, za ktorou stojíme. Podpory musia byť transparentné a udeľovať sa len podľa dohodnutých pravidiel." 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TB Smer-SD/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok