Pekka Rinne
Pekka Rinne
12.05.2015 13:25 Šport
Rinne je pyšný na rekord

OSTRAVA - Fínsky hokejový brankár Pekka Rinne, ktorý prekonal novodobý rekord Jána Lašáka v počte minút bez inkasovaného gólu na majstrovstvách sveta, je pyšný na svoj úspech. Séria jednotky Suomi sa skončila v čase 237 minút a 5 sekúnd.

Ukončil ju v pondelok Bielorus Jevgenij Kovyršin. Lašák neinkasoval 206:26 min.

"Som pyšný na ten rekord. Za toto číslo sa musím poďakovať hlavne mojim spoluhráčom, ktorí predo mnou odvádzajú skutočne dobrú prácu. Bez nich by zo mňa nebol rekordman," uviedol v rozhovore pre iDnes.cz Rinne, ktorého séria sa začala ešte v zápase s USA. Pred Kovyršinom ho naposledy prekonal ešte v prvom vystúpení na šampionáte Američan Nick Bonino. Odvtedy bol Rinne nepriestrelný, aj keď Fíni ešte raz inkasovali v zápase s USA. Hendricks však skóroval vtedy do prázdnej bránky, čo neovplyvnilo štatistiky fínskeho gólmana. Rinne neinkasoval v súbojoch s Dánskom, Nórskom a Slovinskom a časti duelu s Bieloruskom.

Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR