Rigu poslal do vedenia Hossa, Lev Praha napokon vyhral po nájazdoch

NETKY.SK • 28 December 2013, 18:38 • 2 min

MOSKVA - V prvom sobotňajšom zápase KHL zvíťazila Jugra Chanty-Mansijsk nad Sibirom Novosibirsk 2:1.

Proti sebe sa postavili aj dvaja slovenskí obrancovia Tomáš Starosta a Kristán Kudroč a svoje bodové konto si v prebiehajúcej sezóne o jednu asistenciu rozšíril len prvý z nich. Na strane Kudroča zostalo päť nevyužitých streleckých pokusov.

V druhom stretnutí zvíťazil na svojom ľade Avangard Omsk nad Admiralom Vladivostok 4:1. V domácom tíme nastúpili obranca Ivan Baranka a útočník Štefan Ružička ale svoje bodové štatistiky si nerozšírili.

Hokejisti Barysu Astana deklasovali Chabarovsk na domácom ľade 8:2. Najväčšiu zásluhu na vysokom triumfe mal americký krídelník Brandon Bochenski, ktorý si v stretnutí pripísal päť bodov (2+3). Kanaďan Nigel Dawes sa zase prezentoval hetrikom a jednou prihrávkou.

Druhé víťazstvo v rade si pripísala Ufa, keď v sobotňajšom stretnutí na ľade Petrohradu zvíťazila tesne 2:1. V drese hostí nastúpil aj slovenský reprezentant Tomáš Záborský, do štatistík sa však nezapísal.

Dinamo Riga si v súboji s HC Lev Praha až do 59. minúty držalo tesné vedenie 1:0 po góle slovenského útočníka Marcela Hossu. Necelé dve minúty pred koncom ale vyrovnal Ondřej Němec a o víťazovi napokon museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Triumf českého tímu zavŕšil Martin Thörnberg.

sumár:
      Jugra Chanty-Mansijk - Sibir Novosibirsk 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
      Gól: 13. Ťuljapkin, 56. Savinainen (Melart, STAROSTA) - 57. Monja

Avangard Omsk - Admiral Vladivostok 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
      Góly: 13. Perežogin, 19. Kurjanov, 28. Kalinin, 53. Perežogin - 24. Schütz

Avtomobilist Jekaterinburg - Metallurg Novokuzneck 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
      Góly: 5. a 33. Malychin

Barys Astana - Amur Chabarovsk 8:2 (2:1, 4:0, 2:1)
      Góly: 12. Bochenski, 16. Dawes, 22. Upper, 24. Dawes, 34. Bochenski, 36. Blochin, 41. Lundin, 47. Dawes - 20. Stepanov, 57. Lugin

SKA Petrohrad - Salavat Julajev Ufa 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
      Góly: 58. Kalinin - 28. Mirnov, 36. Kajgorodov

Dinamo Riga - HC Lev Praha 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
      Gól: 25. HOSSA - 59. Němec, rozh. sam. náj. Thörnberg