Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2022Lýdia
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Starosta Petržalky Vladimír Bajan
Starosta Petržalky Vladimír Bajan
13.12.2016 18:41 Domov
Riešenie parkovacej politiky v Petržalke má navrhnúť gesčná komisia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.12.2016 18:41 Domov

Riešenie parkovacej politiky v Petržalke má navrhnúť gesčná komisiaBRATISLAVA – Možné návrhy či riešenia na prípadný ďalší postup v súvislosti s mestskou parkovacou politikou v bratislavskej Petržalke by mala priniesť Rada Fondu statickej dopravy. Tá je akousi gesčnou komisiou pre oblasť parkovania. Rozhodli o tom dnes poslanci na rokovaní miestneho zastupiteľstva s tým, že rada by sa mala zároveň rozšíriť o ďalších poslancov.


"Aby tam neboli len tí, ktorí sú v nej stabilne, ale aby tam bolo viac poslancov. Pohnúť to celé viac dopredu dokáže iba viac poslancov," priblížil miestny poslanec Jozef Vydra.

 

Členovia rady by sa mali spolu s vicestarostom Michalom Radosom stretnúť v januári a podrobne si preštudovať znenie všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o parkovacej politike v Bratislave, ktoré schválili minulý týždeň mestskí poslanci. "Musíme sa na to dostatočne pripraviť. Úplne posledný návrh, ako sa to celé schválilo, si musíme dostatočne presne prejsť.

Priznám sa, že je toho veľmi strašne veľa, schválilo sa VZN s obrovským množstvom doplnkov. Sadneme si k tomu, pozrieme sa na to, aby sme priniesli také riešenia, ktoré budú pre Petržalku aj keď nie úplne v poriadku, tak aspoň pre ňu prijateľné," priblížil poslanec. O takomto návrhu riešenia informoval starosta Petržalky Vladimír Bajan v pondelok (12.12.), podľa ktorého by sa o možných návrhoch komisie mohli zaoberať miestni poslanci na februárovom zastupiteľstve.

 

Petržalskí poslanci zároveň vyjadrili nesúhlas s návrhom dodatku štatútu hlavného mesta v súvislosti s parkovacou politikou. Podľa mnohých je to intenzívny signál smerom k mestu, že to, čo navrhol pôvodne primátor Ivo Nesrovnal, nebolo celkom kóšer a v poriadku. "S návrhom dodatku štatútu sme nesúhlasili preto, lebo neboli zadefinované mnohé veci a procesy. Ľudia sú zatiaľ dosť zmetení a sami nevedia, čo parkovacia politika vlastne prinesie," myslí si Vydra.

 

Aj podľa petržalskej samosprávy mal byť schválený najprv štatút, v súčasnosti očakáva práve k nemu širšiu diskusiu a zapracovanie pripomienok mestskej časti, ktoré neboli v prvom kole zapracované. Poukazuje tiež na to, že schválené VZN posunulo mnohé veci, ktoré mal riešiť práve štatút, do úplne inej roviny.

 

Nesúhlasné stanovisko k dodatku štatútu hlavného mesta schválili dnes aj ružinovskí poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok