Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. okt. 2021Lukáš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Rezort zdravotníctva podal sťažnosť na doktora Petra Liptáka.
Rezort zdravotníctva podal sťažnosť na doktora Petra Liptáka.
27.08.2021 17:07 Domov
Rezortu zdravotníctva došla trpezlivosť! Pre kontroverzie doktora Liptáka sa obrátil na komoru lekárov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.08.2021 17:07 Domov

Rezortu zdravotníctva došla trpezlivosť! Pre kontroverzie doktora Liptáka sa obrátil na komoru lekárovBRATISLAVA - Peter Lipták podľa rezortu zdravotníctva bagatelizuje závažnosť pandémie, porušuje platné nariadenia a šíri dezinformácie.


Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR podáva sťažnosť Slovenskej lekárskej komore (SLK) na jej člena, lekára Petra Liptáka. Dôvodom sú jeho výroky týkajúce sa pandémie nového koronavírusu

 

Porušoval protipandemické opatrenia

Rezort zdôraznil, že povolanie lekára si zasluhuje vysokú mieru spoločenského uznania a rešpektu, ale tiež so sebou nesie aj veľkú mieru zodpovednosti nielen v ambulancii, ale aj vo verejnom živote.

 

"Lekár Peter Lipták opakovane šíri nepravdivé a zavádzajúce informácie o ochorení COVID–19, bagatelizuje závažnosť tohto ochorenia, nabáda k nenoseniu rúšok, k nedodržiavaniu platných opatrení a pravidelne šíri dezinformácie o očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Od očkovania odrádzal aj seniorov v domove seniorov Archa, ktorí patria medzi skupiny najviac ohrozené novým koronavírusom," uviedol.

 

Liptákovi tiež vyčíta, že na verejných zhromaždeniach vystupoval bez rúška v čase, keď tým porušoval aktuálne platné nariadenia.

 

SLK môže posúdiť konanie a verejné účinkovanie svojich členov a v prípade porušenia Etického kódexu má právo vyvodiť voči svojmu členovi zodpovednosť.

 

ZAP sa od lekára dištancoval

Počas minulého týždňa sa Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) vyjadril, že sa dištancuje od Liptákových vyjadrení, ktoré verejne prezentuje v súvislosti s protipandemickými opatreniami

 

Ako v reakcii uviedla manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská, konkrétnu sťažnosť MZ SR na doktora Liptáka zatiaľ oficiálne nedostali. 

 

Vysvetlila, že len čo sťažnosť komore doručia, jej kontrolný výbor ho po oboznámení sa s podnetom zašle lekárovi na vyjadrenie. Následne sa komora rozhodne, či podá návrh na začatie disciplinárneho konania svojej disciplinárnej komisii.

 

Tá môže udeliť lekárovi napomenutie alebo pokutu až do výšky 1 659 eur. Pri opakovanom porušení môže byť lekár z komory vylúčený.

 

"Vzhľadom na množiace sa podnety plánuje SLK v najbližšom období iniciovať pracovné stretnutie s ministrom zdravotníctva SR, na ktorom chceme hovoriť o širších kompetenciách a právomociach SLK," uzavrela Závodská. 

 

Neregistrovaný Sputnik V

Lipták v reakcii na sťažnosti ministerstva voči jeho osobe nevedel. Zdôraznil, že je za očkovanie, ale aktuálne používané vakcíny proti ochoreniu COVID-19 na území Slovenska, s výnimkou očkovacej látky Sputnik V, bezpečné nie sú.

 

Tiež poukázal na to, že z ochorenia COVID-19 vyliečil desiatky pacientov. Očkovanie detí proti koronavírusu nepovažuje za správne. Trvá na tom, že nosenie rúšok prináša zdravotné komplikácie. Dodal, že je ochotný diskutovať o tom, ako pomôcť pri riešení pandémie. Myslí si, že liečba by sa mala posilniť najmä v ambulanciách.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky KZ

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok