Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
15.02.2021 18:14 Domov
Rezort zdravotníctva pripravil pravidlá, ktoré platia pre jednotlivé okresy podľa COVID automatu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.02.2021 18:14 Domov

Rezort zdravotníctva pripravil pravidlá, ktoré platia pre jednotlivé okresy podľa COVID automatuBRATISLAVA - V 15 čiernych okresoch nemôžu byť otvorené školy, pobyt v prírode je povolený len v rámci okresu.


Pravidlá sú odrazom epidemickej situácie každého okresu individuálne. Podľa celonárodných kritérií COVID automatu aktuálne platí pre Slovensko štvrtý stupeň varovania, čierna farba. Avšak pre určité nevyhnutné aktivity, ktoré tvoria výnimky zo zákazu vychádzania pre určenie intervalu testovania, sú konkrétne okresy rozdelené na základe regionálnych indikátorov do nižších stupňov.

 

 

Alert systém COVID automatu podľa aktuálnej epidemickej situácie v nich určuje v jednotlivých častiach Slovenska od pondelka 15. februára nasledovné pravidlá.

Čierna farba, čiže IV. stupeň varovania COVID automatu sa týka okresov Partizánske, Dunajská Streda, Galanta, Snina, Nitra, Šaľa, Zlaté Moravce, Revúca, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto nad Váhom, Hlohovec, Piešťany, Trnava a Žiar nad Hronom. V súvislosti s rizikom šírenia sa nového kmeňa koronavírusu sa odporúča školy ponechať zatvorené.

 

 

Okrem iného platí, že do práce sa môže ísť iba s negatívnym testom nie starším ako sedem dní, je zakázaný vstup aj výstup z okresu, prechádzka v prírode je povolená len v rámci okresu, a to aj bez potreby preukazovania sa negatívnym testom.

Bordová farba COVID automatu, teda III. stupeň varovania majú všetky okresy, ktoré nie sú v čiernej ani červenej farbe. Školy sú otvorené iba na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Na cestu do práce potrebujú občania negatívny test nie starší ako sedem dní, s negatívnym testom môžu cestovať aj do prírody v inom okrese.

 


Okresy Bardejov, Senec, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Poltár, Sabinov, Skalica, Gelnica, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník majú s II. stupňom varovania červenú farbu COVID automatu. Školy taktiež môžu byť otvorené, do práce je potrebný negatívny test nie starší ako 14 dní, na cestu do prírody v inom okrese je potrebný 7-dňový negatívny výsledok testu.

Všetky ďalšie nariadenia zostávajú v platnosti v celej krajine.

 

Opatrenia 
Zaradenie okresov na základe epidemickej situácie prehodnocuje na týždennej báze Inštitút zdravotných analýz v súčinnosti s Konzíliom odborníkov a jednotlivých regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

 

O tom, do ktorého stupňa varovania COVID automatu budú nasledujúci týždeň tie-ktoré okresy na základe určených kritérií zaradené, informuje pravidelne minister zdravotníctva SR Marek Krajčí v utorky. Nové pravidlá pre okresy následne začínajú platiť vždy od nasledujúceho pondelka.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok