Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2021Konštantín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.
22.07.2021 16:06 Domov
Rezort školstva dostal obrovskú pokutu! Mal ignorovať verejnú súťaž
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.07.2021 16:06 Domov

Rezort školstva dostal obrovskú pokutu! Mal ignorovať verejnú súťažBRATISLAVA - Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) udelil Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR pokutu v celkovej výške 9 626,89 eur. Informovala o tom hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková.


Dôvodom je, že rezort uzavrel dodatok na telekomunikačné služby bez súťaže. Ako vysvetlil predseda úradu Miroslav Hlivák, ministerstvo pri uzavretí dodatku obišlo zákon o verejnom obstarávaní.

 

 

Dopustilo sa tým správneho deliktu, keď dodatok k zmluve, ktorú uzavrelo so spoločnosťou Orange Slovensko, a.s., Bratislava, nebol výsledkom postupu podľa zákona o verejnom obstarávaní. Podľa ÚVO sa ministerstvo vyhlo povinnosti uzavrieť zmluvu, koncesnú zmluvu alebo rámcovú dohodu tak, ako to určuje zákon. ÚVO svoje závery postúpi ďalším kontrolným orgánom, s ktorými má podpísané memorandá, aby konanie ministerstva v danej veci posúdili.

Rezort po dobu troch rokov od 19. novembra 2017 do 19. novembra 2020 využívalo služby na základe dodatku z júna 2016. Ten nadväzoval na Zmluvu o poskytovaní elektronickej komunikačnej služby Hlasová virtuálna privátna sieť uzavretej 11. decembra 2006 so spoločnosťou Orange Slovensko, a.s., ktorá tiež nebola výsledkom súťaže.

 

 

"Daná zmluva z roku 2006 bola uzatvorená podľa Obchodného zákonníka v spojení so zákonom o elektronických komunikáciách. Napriek tomu ministerstvo pokračovalo v obchádzaní zákona o verejnom obstarávaní, keď dňa 20. júna 2016 uzatvorilo so spoločnosťou Orange Slovensko, a.s. Dodatok č. 4 k tejto Zmluve, pričom na jeho uzatvorenie neaplikovalo žiaden z postupov podľa vtedy platného zákona o verejnom obstarávaní," konštatoval Hlivák.

 

Dodatkom bola pôvodná zmluva rozšírená o úpravu rozsahu a cien poskytovaných služieb, obstarávanie ktorých patrí  do pôsobnosti zákona o verejnom obstarávaní.Tento postup ministerstva narušil hospodársku súťaž na dotknutom trhu a zvýhodnil zmluvnú stranu voči ostatným poskytovateľom.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky LC

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok