Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. sep. 2020Vladislav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
26.02.2019 10:47 Domov
Ministerstvo práce prišlo s inováciou v oblasti sociálnych služieb
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.02.2019 10:47 Domov

Ministerstvo práce prišlo s inováciou v oblasti sociálnych služiebBRATISLAVA - Ministerstvo práce by malo mať viac informácií z oblasti sociálnych služieb. Navrhuje vytvoriť Informačný systém, prostredníctvom ktorého vznikne previazaná databáza aktuálnych zdrojov dát. Tieto informácie majú slúžiť najmä na posilnenie analytickej činnosti. Vyplýva to zo zverejnených predbežných podkladov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR na legislatívno-právnom portáli Slov-lex.


Podľa ministerstva práce na sledovanie a vyhodnocovanie opatrení prijatých v oblasti sociálnych služieb, či zisťovanie informácií o dostupnosti sociálnych služieb v celoslovenskom meradle sú potrebné kvalitné údaje.

 

 

"V súčasnosti chýba vzájomne previazaná databáza aktuálnych zdrojov dát v oblasti sociálnych služieb pri možných viacerých súčasných intervenciách v prospech prijímateľa sociálnych služieb, ako aj pri poskytovaní sociálnych služieb rôznych druhov a foriem s finančnou podporou z viacerých verejných zdrojov," vysvetlilo ministerstvo.

 

Tento stav je podľa MPSVR jedným z dôsledkov delenej samosprávnej pôsobnosti obcí a vyšších územných celkov v oblasti poskytovania sociálnych služieb, ako i pôsobnosti samotného ministerstva pri spolufinancovaní. Zámerom novely zákona o sociálnych službách je preto vytvorenie právnych podmienok na to, aby mohol vzniknúť nový systém zberu údajov v sociálnych službách.

 

 

Správcom tohto systému bude ministerstvo práce. Zhromaždené údaje majú byť aktuálne, overiteľné a relevantné pre potreby zisťovania stavu v oblasti sociálnych služieb. "Zavedením Informačného systému sociálnych služieb sa vytvoria predpoklady aj pre zefektívnenie systému poskytovania finančnej podpory poskytovateľom sociálnych služieb z verejných rozpočtov," očakáva ministerstvo. Pripomienkové konanie k samotnej novele zákona by malo odštartovať v marci alebo v apríli tohto roka.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pixabay, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok