Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2021Barbora
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda SaS a minister hospodárstva SR Richard Sulík
Predseda SaS a minister hospodárstva SR Richard Sulík
01.12.2020 12:59 Ekonomika
Rezort hospodárstva chce zrušiť viaceré byrokratické nezmysly, tie majú znížiť administratívnu záťaž na podnikateľov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.12.2020 12:59 Ekonomika

Rezort hospodárstva chce zrušiť viaceré byrokratické nezmysly, tie majú znížiť administratívnu záťaž na podnikateľovBRATISLAVA - Ministerstvo hospodárstva navrhuje ani nie po roku účinnosti zrušiť zákon o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska.


Ako sa uvádza v predkladacej správe návrhu, rezort chce takýmto spôsobom minimalizovať administratívnu a finančnú záťaž, ktorá prijatím zákona vznikla majiteľom ihrísk. 

 

Zníži sa zbytočná administratívna zaťáž

Zámerom ministerstva je vyhnúť sa stavu, keď z dôvodu nadmernej regulácie budú nútení vlastníci detských ihrísk tieto ihriská zrušiť ale im klesne záujem budovať nové ihriská z dôvodu neprimerane prísnej regulácie. Návrh dnes parlament posunul do druhého čítania.

 Zákon o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska schválený na jeseň minulého roka definoval bezpečnostné požiadavky, ktoré by mali detské ihriská spĺňať ako celok, a nielen jeho jednotlivé hracie prvky.

 

Stanovili sa napríklad požiadavky na povrch detských ihrísk alebo na rozmiestnenie hracích zariadení. Rovnako definoval aj základné povinnosti vlastníkov ihrísk či zaviedol aj sankcie za nedodržiavanie stanovených pravidiel.

 

Zruší sa kategorizovanie ubytovacích zariadení
Ministerstvo tiež navrhuje zrušiť vyhlášku ešte z roku 2008, ktorá ustanovovala klasifikačné znaky na ubytovacie zariadenia pri ich zaraďovaní do kategórií a tried.

 

 

Cieľom má byť zníženie administratívnej záťaže pre podnikateľov, ktorí poskytujú ubytovanie a s ním spojené služby na základe živnostenského oprávnenia.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok