Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Exkluzívne rozhovory pre Netky.sk
6. júl. 2020Patrik
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Exkluzívne rozhovory pre Netky.sk. Otvorte časovú os udalostí.
Už po 22-krát si uctíme výnimočné osobnosti kultúrnej,vedeckej,hospodárskej i umeleckej sféry
Už po 22-krát si uctíme výnimočné osobnosti kultúrnej,vedeckej,hospodárskej i umeleckej sféry
23.01.2019 17:59 Domov
Reportáž: Tradícia ocenenia Krištáľové krídlo pokračuje
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2019 17:59 Domov

Reportáž: Tradícia ocenenia Krištáľové krídlo pokračujeBRATISLAVA-Dvadsiaty druhý ročník oceňovania najvýznamnejších osobností Slovenska sa nezadržateľne blíži.O laureátoch Krištáľového krídla za rok 2018 sa rozhodne v nedeľu 27. januára v Novej budove Slovenského národného divadla.Slávnostný galavečer s veľkolepým programom odvysiela v priamom prenose o 20:30 Jednotka RTVS.


Už po 22-krát si uctíme výnimočné osobnosti kultúrnej,vedeckej,hospodárskej i umeleckej sféry. O nominovaných v desiatich kategóriach rozhodli odborné poroty v tajnom hlasovaní. Prestížne ocenenie tak majú na dosah supiny IMT Smile a HEX publicista Gregor Martin Papucsek, operný spevák Miroslav Dvorský, paralympijské zjazdárky Henrieta Farkašová a Natália Šubrtová, speváčka Katarína Knechtová a další.

 

 „Medzi nominovanými je čoraz viac úspešných mladých ľudí.Majú energiu, zdroje, informácie a chuť pracovať na svojom zdokonaľovaní. Sú otvorení novým myšlienkam a nápadom.Teší ma to, pretože Krištáľové krídlo nie je len ocenením celoživotného diela, ale v prvom rade vyzdvihuje konkrétny počin za daný rok,“ uviedla autorka a producentka Krištálového krídla Mária Vaškovičová a dodala:

 

 „ Tradícia je putom životaschopných a Krištáľové krídlo má stále väčšiu hodnotu.Oceňuje ľudí, ktorí zostali žiť, pracovať a tvoriť na Slovensku.“

Do top trojice v tohtoročnej novej kategórií Inovácie a startupy sa dostal aj mladý doktor Tomáš Brngál,spoluautor aplikáci VIRTUAL MEDICINE, ktorá umožnila desaťtisícom ľudí z viac ako 150 krajín sveta nahliadnuť na tie najdetailnejšie zákutia ľudského tela pomocou virtuálnej reality.

 

Počas štúdia na skúšku z anatomie som kreslil po svojom tele štruktúry,svaly,cievy a predstavoval som si, že by som mal zariadenie, ktorým som sa pozrel na ruku a videl ich,“ vysvetlil Tomáš.

 

Mená laureátov 22. ročníka Krištáľového krídla sa dozvieme na veľkolepom galavečere v priamom prenose 27. januára 2019 o 20:30 na Jednotke.

 

„ Zatiaľ sú všety obálky zapečatené. Otvoria sa až krátko pred začiatkom galavečera za prítomnosti predsedov jednotlivých porôt a médií,“ upresnil predseda Veľkej poroty Krištálového krídla a predseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko Gabriel Csollár.Známa je laureátka mimoriadnej ceny za celoživotné dielo. Tú si v tomto ročníku prevezme Mudr. Kristína Križanová, odborníčka pre paliatívnu medicínu na Slovensku.

 

Slávnostný 22. ročník prinesie divákom okrem nových laureátov aj bohatý kultúrny zážitok.Hostiteľmi galavečera sú Karin Hajdu a Libor Bouček. V sprievode Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša v programe uvidíte Andreu Zimanyiovú, Carmel Paradise, Moniku Bagárovú, Miroslava Žbirku a Katarínu Knechtovú.

"Rok 2018 sa niesol v duchu osláv a pripomínania si 100 rokov vzniku Česko-Slovenska.V tomto pompéznom duchu si tanečná skupina Old School Brothers na slávnostné otvorenie galavečera pripravila nevídanú šou.Veľkou perlou v programe je aj svetoznáme hudobné zoskupenie Janoska Ensemble.Takisto vnímame,že ro 2018 bol smutným rokom.Opustilo nás veľa úžasných osobností.Uctíme si ich spomienkovým medailonom v sprievode kultovej piesne Lipová lýžka, ktorá je známa vdaka jej dlhoročnému interpretovi.Je ním Michal Dočolomanský," priblížil režisér galavečera Nikita Slovák

 

Vo videu sme vyspovedali moderátkorku večera Karin Hajdu, Luboša Šrámeka a hlavnú organizátorku 22.ročníka Krištálového krídla Máriu Vaškovičovú o tom čo pre nich Krištálové krídlo znamená a aké su ich sny a životné hodnoty. 

Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie osobnostiam na Slovensku,ktoré dosiahli vo svojom odbore mimoriadny úspech.Ocenenie je udeľované od roku 1997 v rôznych oblastiach spoločenského, kulturného, hospodarského a verejného života.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: P.B. Netky.sk

Foto:  M.B.Netky.skNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok