Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Autosalón 2019
27. okt. 2021Sabína
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Autosalón 2019. Otvorte časovú os udalostí.
Aeromobil 4.0
Aeromobil 4.0
10.05.2019 17:55 Relax
REPORTÁŽ: Spoločnosť Aeromobil predstavila na Autosalóne svoj model štvrtej generácie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.05.2019 17:55 Relax

REPORTÁŽ: Spoločnosť Aeromobil predstavila na Autosalóne svoj model štvrtej generácieBRATISLAVA – Pokiaľ bol Renault Trezor na Autosalóne 2019 tým najnetradičnejším autom, tak tento skvost sa s ním môže deliť o prvé miesto.


Auto a lietadlo v jednom. Spoločnosť Aeromobil sa zaoberá výrobou vozov, ktoré sú prispôsobené ako na cesty, tak na vzdušný priestor. V doprave predstavuje táto značka revolúciu, pretože aj 1000-kilometrové vzdialenosti vedia tieto vozidlá zvládnuť za oveľa kratší čas ako s ktorýkoľvek iný automobil. Navyše pri porovnaní s inými prostriedkami leteckej dopravy, dokáže toto auto využívať energiu oveľa efektívnejšie. 

 

 

Aeromobil sa nechal inšpirovať dokonalým aerodynamickým tvarom slzy. Vzadu je teda viditeľne užší. Dizajnéri sa museli vysporiadať s tým, aby spojili bezpečnosť, ale so zachovaním elegancie a pôvabu, ktorý by bol pre zákazníkov lákavý. V porovnaní s tým ako Aeromobil 4.0, teda štvrtej generácie vyzerá, musíme uznať, že dizajnéri túto úlohu zvládli až nadmieru dobre.

 

 

Aby sa mohol Aeromobil vzniesť do vzduchu, konštrukcia jeho monokoku musí byť veľmi ľahká, ale na druhú stranu mimoriadne pevná. V súčasnej dobe už ani toto nie je problém, pretože kostra vozu je tvorená materiálom, ktorý pozostáva z uhlíkových vlákien.

 

Aj pri svetlách sa muselo rátať s tým, aby spĺňali požiadavky ako cestnej, tak aj leteckej dopravy. Preto okrem tradičného osvetlenia, akým disponuje každý automobil, majú v sebe zabudované aj vysoko intenzívny svietiaci mód, aby sa nestalo, že počas zhoršenej viditeľnoti nebude môcť Aeromobil lietať. Kolesá sú riešené tak, aby mohol voz vzlietnuť aj pristáť nielen na asfalte, ale aj na tráve či štrku. Dvojitú funkciu plní aj interiér. Okrem klasického vnútrajška automobilu je to zároveň aj pilotná kabína.

 

 

Krídla sú vlastne kľúčovou časťou pri premene auta na lietadlo. Predchádzali špeciálnej úprave, tak aby sa bezpečne a svojvoľne sami poskladali pozdĺž trupu. Rovnako tak je navrhnutá aj zadná vrtuľa. Dokáže sa sama sklopiť do trupu vozidla, keď je už Aeromobil pripravený na jazdu po ceste.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky LČ

Foto:  netky MB, TASR, Facebook, YoutubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok