Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Exkluzívne rozhovory pre Netky.sk
4. dec. 2021Barbora
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Exkluzívne rozhovory pre Netky.sk. Otvorte časovú os udalostí.
Speváčka Marina Labuda.
Speváčka Marina Labuda.
23.10.2021 11:22 Osobnosti
REPORTÁŽ: Šikanu a depresie pretavila do hudby - speváčka Marina Laduda prináša horúci videoklip Some Worlds Crumble!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.10.2021 11:22 Osobnosti

REPORTÁŽ: Šikanu a depresie pretavila do hudby - speváčka Marina Laduda prináša horúci videoklip Some Worlds Crumble!Narodila sa v Kalifornii, pôvodom je Slovenska a teraz žije v Prahe. To je speváčka a skladateľka Marina Laduda. Šarmantná hudobníčka so špecifickým prejavom má za sebou ťažké detstvo, ktoré pretavila do tvorby. Nedávno predstavila novinku Some Worlds Crumble, v ktorej odkrýva svoje vnútro. Marina v exkluzívnom rozhovore Netkám prezradila, že prežila šikanovanie v škole aj polepšovňu v USA, aj to, ako jej pri prekonávaní depresií pomáha hudba.


 

Marina Laduda vyrastala striedavo v USA a na Slovensku, neskôr sa presťahovala do Prahy. Počas štúdia vynikala v umení a vyhrávala hudobné súťaže. Aj preto sa zúčastnila na oboch najväčších speváckych súťažiach na Slovensku a v Čechách. Odvtedy sa jej hudobná kariéra rozbieha hlavne u našich susedov a dnes má na konte spoluprácu s hudobníkmi z celého sveta. Marina teraz predstavuje nový song Some Worlds Crumble, ktorá odkrýva osobnejšie a temnejšie speváčkino vnútro. Text piesne odpočíval v zápisníku takmer štyri roky. Pocity z detstva a dospievania, šikana aj depresie ovplyvnili vznik skladby, ktorá má potenciál chytiť poslucháčov za srdce. 

 

„Som nesmierne rada, že je skladba už vonku. Príbeh nielen tejto skladby vznikol, keď som sa vrátila do Kalifornie. Navštívila som svoju rodinu a pri upratovaní garáže som narazila na škatuľu so svojimi starými vecami, ktoré ma priviedli na myšlienky napísať text – niektoré svety sa rozpadajú,“ hovorí o skladbe s ťažkým pozadím Marina Laduda.

 

 

Keď Marina listovala stránkami svojho starého denníka, v mysli sa preniesla do detstva, keď bol jej domáci život najbúrlivejší. Šikana v škole a urážliví nevlastní rodičia mučili mladé dievča až do stavu, že ju ochromili depresiou. 

 

„Stále sme sa sťahovali medzi Slovenskom a USA, stále som bola niekde inde. Nemala som šancu budovať si reálne kamarátstva a tým pádom som veľmi trpela. A mala som depresie, ktoré vydržali do dnes. Teraz som však už konečne zistila, že na to nie som sama,“ prezradila speváčka.

 

 

Videoklip k novinke nakrúcali v priestoroch bratislavského Luna Baru. Obrazové stvárnenie má na konte Noël Czuczor. Ten sa o režisérsku stoličku delil s Radoslavom Chovanom, ktorý sa zároveň postaral o strih klipu.  

 

„Klip sa nakrúcal vo veľmi peknom priestore Luna Baru. Páči sa mi, že je tam  taký retro štýl, kreslá aj disko guľa. Zaujímavé, až také hollywoodske vibrácie, ktoré sa nám do klipu veľmi hodili. Bolo to strašne cool, obaja tvorcovia skvelo spolupracovali a motivovali ma počas nakrúcania, cítila som sa veľmi uvoľnená. Bol to pekný zážitok,“ dodala Marina Laduda.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Nora Krchňáková

Foto:  Marina LabudaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok