Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. aug. 2020Ľubomír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Štátna tajomníčka ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVŠ SR) Monika Filipová.
Štátna tajomníčka ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVŠ SR) Monika Filipová.
06.07.2020 13:49 Domov
REPORTÁŽ: Rezort školstva očakáva od online dotazníkov posun vpred
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.07.2020 13:49 Domov

REPORTÁŽ: Rezort školstva očakáva od online dotazníkov posun vpredBRATISLAVA - Práve ukončený školský rok 2019/2020 bol pre deti, rodičov a učiteľov nepochybne jedným z najnáročnejších. Ministerstvo školstva preto spustilo zber údajov o priebehu dištančnej výučby a o potrebách škôl. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedla štátna tajomníčka ministerstva školstva pre národnostné školstvo a inkluzívne vzdelávanie Monika Filipová.


 

Dva druhy dotazníkov

Vzdelávanie na diaľku nám všetkým prinieslo množstvo výziev. Cieľom dotazníka je preto zistiť skúsenosti, postrehy a potreby každej základnej a strednej školy na Slovensku. Na tento účel Inštitút vzdelávacej politiky v spolupráci s Národným ústavom certifikovaných meraní vzdelávania pripravil dva krátke dotazníky - jeden pre riaditeľov škôl a druhý pre učiteľov základných a stredných škôl. 

 

"Údaje budú spracovávané anonymne. Predbežne v auguste by mal Inštitút vzdelávacej politiky vytvoriť evaluačnú správu a predstaviť výsledky," ozrejmila poverená riaditeľka Inštitútu vzdelávacej politiky Zuzana Baranovičová.

 

 

Informácie priamo od ľudí pracujúcich v školách nám pomôžu efektívnejšie nastaviť systém pomoci a podpory, ako aj pripraviť sa na prípadnú druhú vlnu pandémie. 

 

"Pre skutočné zmeny v školstve je potrebné, aby sme dokázali školám poskytovať včasnú, adresnú a najmä účinnú podporu. To sa nám podarí len vtedy, keď budeme dostatočne poznať potreby aj problémy, s ktorými sa stretávajú ľudia pracujúci v školstve,“ povedala štátna tajomníčka ministerstva školstva Monika Filipová.

 

 

Deti zo zlých sociálnych pomerov 
Dotazníky poskytujú všetkým osloveným priestor vyjadriť sa, akým problémom v posledných mesiacoch čelili, či im pomohli rôzne podporné opatrenia a aký typ pomoci by do budúcnosti privítali. "Zaujímať nás bude aj to, aké vzdelanie na diaľku dostali deti zo sociálne znevýhodneného prostredia," podotkla Filipová.

 


Rezort školstva zároveň ubezpečuje všetkých oslovených riaditeľov ako aj učiteľov, že získané informácie nebudú slúžiť na hodnotenie jednotlivých škôl.

Riaditelia škôl dostali vo štvrtok 2.júla 2020 e-maily s odkazmi na vyplnenie elektronických dotazníkov. Vyplnenie dotazníka by im nemalo zabrať viac ako 15 minút. Dotazníky bude možné vypĺňať do 10. júla 2020.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Netky Maroš Bednár, TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok