Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. aug. 2022Lýdia
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
20.12.2021 13:17 Osobnosti
REPORTÁŽ „Pre mňa je aj zasadenie stromu veľký zážitok, lebo nikdy neviete, či sa pri ňom o sto rokov nebudú hrať vaše deti.“
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.12.2021 13:17 Osobnosti

REPORTÁŽ „Pre mňa je aj zasadenie stromu veľký zážitok, lebo nikdy neviete, či sa pri ňom o sto rokov nebudú hrať vaše deti.“Poslankyňa MČ Ružinov, Ing. Marcela Kulifajová, je povestná tým, že väčšinu svojho času trávi na ulici, slušnejšie povedané, v teréne. Komunitná akcia, ktorá sa včera večer konala v ružinovsko parku Andreja Hlinku, nebola výnimkou.


Zastihli sme ju v obkolesení pochodujúcich stromčekovv a elfov prezlečenú za anjela s košíčkom dobrôt v ruke. Na akcii, kde miestne deti zábavno-poučnou formou v sprievode rodičov vítali blížiace sa Vianoce, mala na starosti komunitnú záhradku. Keďže rodičia s deťmi prichádzali priebežne, využili sme čas na krátky rozhovor.

 

 

 

 V teréne sa dozviem najviac

 

„Veľmi rada chodím medzi ľudí, lebo práve od nich mám postrehy, podnety, ktorým treba venovať pozornosť,“ povedala na úvod, po ktorom vymenovala, čo tento rok trápilo Ružinovčanov na Štrkovci najviac.

 

„Oprava chodníkov, oprava ciest, som predsedkyňa školskej komisie, máme nedostatok miest v škôlkach a školách, čiže sme riešili kapacitné možnosti. Potom sme sa zamerali na pasportizáciu zelene, čo je veľmi dôležité, lebo tie stromy sú zanedbané, počas vetra a búrok padajú konáre, ktoré by bez starostlivosti mohli niekomu ublížiť… aj zasadenie stromu je pre mňa veľký zážitok, lebo nikdy neviete, či to nebude práve ten, okolo ktorého sa budú o sto rokov hrať vaše deti.“

 

 

Kúpili sme Štrkovec!

 

Doteraz vymenované aktivity patria k bežnej poslaneckej agende. Okrem nich sa však dejú aj veľké veci, ktoré sa môžu stať naozaj len raz za dlhý čas, aby sa na dlhý čas zmenili k lepšiemu.  

 

„Čo ma najviac teší je to, že sme na utorkovom zastupiteľstve odhlasovali odkúpenie pozemkov okolo Štrkoveckého jazera,“ netají nadšenie Marcela Kulifajová. Areál hier Radosť totiž patrí s jazerom, športoviskami a amfiterátrom k najväčším oddychovým zónam v Bratislave.

 

 

„Patrili nám len budovy, nie pozemky,“ vysvetluje poslankyňa. Po odkúpení pozemkov sa tak budú môcť pustiť do kompletnej revitalizácie areálu. „Myslím si, že po rekonštrukcii to bude jedna z najkrajších oddychových zón v Bratislave.“

 

Developeri dostali stopku

 

Ďalšia, nemenej podstatná vec, na ktorej sa poslankyňa Marcela Kulifajová podieľala, bolo odkúpenie ďalších pozemkov v iných častiach Ružinova, čím dali stopku developerom, ktorí si už na ne brúsili zuby.

 

 

„Na Ostredkoch máme krásny park, kde hrozila nová výstavba na úkor zelene a oddychu, podobne ako na Sklenárovej ulici. Skrátka, podarilo sa nám zachrániť futbalový areál, kde môžu mladé športové talenty ďalej trénovať,“ lúči sa poslankyňa, lebo deti už prichádzajú, aby na poslednej komunitnej akcii tohoto roka privítali Vianoce.  

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky

Foto:  Netky a archív Marcely Kulifajovej, video: Maroš BednárNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok