Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. jan. 2021Dalibor
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Snímka z filmu Malá ríša
Snímka z filmu Malá ríša
21.11.2019 09:49 Kultúra
REPORTÁŽ: Pomáha lož prežiť?
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.11.2019 09:49 Kultúra

REPORTÁŽ: Pomáha lož prežiť?Slovenská dobová dráma s medzinárodným hereckým obsadením! Nový filmový klenot Malá Ríša už môžete vidieť v kinách.


Slovensko čaká bohatá filmová jeseň. Malá Ríša, film ktorý vám svojím príbehom vnukne otázku na zamyslenie: "Môže lož pomôcť prežiť? Čo myslíte?"

 

Film angažoval zahraničných aj slovenských hercov, čím vzniká prvotriedna svetová klasika, ktorá sa odohráva v prostredí unikátnych slovenských lokalít. Navyše využíva reálne prostredie a dobový filmový dizajn, a tým film naberá na autentickosti. 

 

Nová slovenská dobová dráma so svetovým hereckým obsadením

 

Mladá Eva (Alicia Agneson) pracuje v továrni arogantného zbohatlíka Bara, aby sa uživila, kým sa jej manžel vráti z vojny. Ten jedného dňa dezertuje a vracia sa domov s nádejou, že všetko bude tak, ako predtým. Do dediny však nečakane prichádza aj záhadná Cat, ktorá pozná jeho minulosť a pre vlastné prežitie je schopná urobiť skutočne všetko.

 

"Nápad vytvoriť podľa divadelného predstavenia fyzického tanca EPIC od Debris Company celovečerný film vznikol pred viac ako štyrmi rokmi, ale svoju finálnu podobu v dramatickom prevedení nadobudol až v lete 2018, vďaka ocenenému britskému scenáristovi Ewanovi Glassovi, ktorý príbeh zasadil do industriálneho prostredia slovenského vidieka na konci druhej svetovej vojny," uvádza producent filmu Branislav Chlpík.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#littlekingdomfilm #setlife #filmmaking #filmaking #soundguy

Príspevok, ktorý zdieľa Malá ríša: Little Kingdom (@mala_risa_film),

 

Spolu s producentkou Zuzanou Chadimovou sa aj vďaka záujmu britskej kastingovej režisérky Nancy Bishop (ktorá pracovala na filmoch ako James Bond: Casino Royale či Mission Impossible) rozhodli ponechať celý príbeh v angličtine. Nancy vybrala po náročných castingoch medzinárodné herecké obsadenie, pričom najpočetnejšími hereckými skupinami sú slovenskí a britskí herci.

 

Hlavná časť natáčania prebehla počas novembra a decembra 2018. Producent Branislav Chlpík hovorí: "Vďaka skvelému filmovému štábu a výbornej koncentrácii tvorcov natáčanie prebehlo hladko, aj keď chladné počasie a 16 hodinové šichty dali všetkým zabrať. V náročných momentoch si herecký team symbolicky pomáhal skladbou od Queenu - Under Pressure."

 

 

Natáčalo sa vo viacerých pôvodných slovenských lokáciách - napríklad v obrovskej továrni v Nižnej Slanej, ktorá je dnes už mimo prevádzky, či v kultúrno-kreatívnom centre zrekonštruovaného františkánskeho kláštora v Rožňave, ktoré v príbehu poslúžilo ako nevestinec.

 

V továrni v Štóse sa štábu podarilo nájsť dobové autentické stroje, na ktorých sa vyrábala munícia ešte počas 2. svetovej vojny. Príbeh dotvorilo aj natáčanie v malebnej Španej doline alebo kaštieli v Tomášikove, ktorý filmu poslúžil ako symbol bohatstva a sídlo majiteľa továrne. 

 

"Príbeh Evy Kováčovej bol pre mňa obrovskou inšpiráciou. Jej konanie je obdivuhodným a silným odkazom vytrvalosti žien v ťažkých časoch počas vojny," tvrdí švédska herecká hviezda Alicia Agneson známa z populárneho seriálu Vikingovia.

 

Zo slovenských hercov sa vo filme predstavia Ján Jackuliak, Marián Labuda ml., Lucia Vráblicová, Kristína Kanátová, Katarína Šafaříková, Lucia Hurajová, Gregor Hološka, Juraj Hrčka, David Hartl, Ondrej Kaprálik a dokonca aj hviezda MMA Attila Végh.

 

 

Slovenská produkčná spoločnosť FilmFrame v spolupráci s islandským producentom Saemundurom Norðfjörðom, (Loki film), českým producentom Janom Schwarczom, (UP&UP Production), maďarským 

 

producentom Csanadom Darvasom, (Orchestra Films Budapest) vytvorili unikátny filmový projekt, ktorý má ambíciu svojím príbehom prehovoriť aj k divákom ďaleko za hranicami Slovenska.

 

Koprodukčným partnerom filmu je aj VFX spoločnosť Blue Faces, ktorá sa postarala o vytvorenie všetkých vizuálnych efektov vo filme. Realizáciu tohto filmu podporil Audiovizuálny fond v spolupráci s SPP. 

 

 

Režisérom filmu je Pater Magát, ktorý má na konte celovečerné filmy Kabát a Onemanshow, podpísaný je aj pod kriminálnym seriálom Specialisté pre českú Novu. Filmovú hudbu zložil islandský hudobný producent a skladateľ Valgeir Sigurðsson, zakladateľ Greenhouse Studio, u ktorého nahrávali a produkovali hudbu aj známe projekty ako Sigur Rós, Kronos Quartet, Ben Frost alebo Björk.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Silvia Juříková

Foto:  Facebook Malá ríšaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok