Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. feb. 2023Agáta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a vymenovaní rektori vysokých škôl v Prezidentskom paláci v Bratislave
Prezidentka SR Zuzana Čaputová a vymenovaní rektori vysokých škôl v Prezidentskom paláci v Bratislave
26.06.2019 13:16 Domov
REPORTÁŽ: Nová prezidentka SR má za sebou už aj menovanie rektorov vysokých škôl
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.06.2019 13:16 Domov

REPORTÁŽ: Nová prezidentka SR má za sebou už aj menovanie rektorov vysokých škôlBRATISLAVA - V rámci dnešného dňa vymenovala Zuzana Čaputová na pôde Prezidentského paláca piatich rektorov vysokých škôl. Vo svojom prejave sa vyjadrila, že všetci bez výnimky predstavujú obrovskú zodpovednosť voči našej spoločnosti.


"Prajem novým rektorom veľa energie preto, lebo o najvyšších akademických funkcionároch na Slovensku sa dlho hovorí, že sú krízovými manažérmi. Kým veľké firmy si na zvládnutie kritických situácií najímajú špecialistov, vy to budete musieť zvládnuť vlastnými silami," poznamenala.

 

 

Popriala im, aby energiu nevyčerpali len na riešenie krízových situácií, ale aby im podstatná časť z nej zostala na zvyšovanie pedagogickej, vedeckej či umeleckej činnosti univerzít a vysokých škôl. "Aby sa akademické inštitúcie v čo najväčšej miere priblížili európskej úrovni," povedala prezidentka.

 

"Od dnešného dňa máte záväzok nielen voči učiteľom, študentom či zamestnancom vašich univerzít a fakúlt, ale máte ho aj voči obyvateľom Slovenska a voči budúcnosti krajiny."

 

 

Okrem iného sa prezidentka SR vyjadrila aj k tomu, že môžu veľkou, ak nie najväčšou mierou prispieť k dotváraniu a zhodnocovaniu intelektuálneho, kultúrneho a umeleckého potenciálu našej krajiny.

 

Na čele Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach bude stáť opätovne Pavol Sovák, ktorý je rektorom od roku 2015. Za rektora Technickej univerzity v Košiciach na ďalšie štvorročné obdobie vymenovala prezidentka znovu Stanislava Kmeťa, ktorý vedie univerzitu od roku 2015.

 

 

Prešovskú univerzitu v Prešove aj ďalšie štyri roky povedie Peter Kónya, ten pôsobí v tejto funkcii rovnako od roku 2015. Nového rektora Reného Bílika má Trnavská univerzita v Trnave, ktorý nahradil v tejto funkcii doterajšieho rektora univerzity Mareka Šmida. Jedinou vymenovanou ženou do funkcie sa stala Mária Heinzová. Tá povedie Vysokú školu múzických umení v Bratislave minimálne na ďalšie 4 roky.

 

 

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  netky MB, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok