Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Boli sme pri tom
27. jan. 2023Bohuš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Boli sme pri tom. Otvorte časovú os udalostí.
Moderný systém testovania sa bude realizovať vo vyše tridsiatich slovenských kluboch
Moderný systém testovania sa bude realizovať vo vyše tridsiatich slovenských kluboch
18.03.2019 14:12 Šport
REPORTÁŽ: Na Slovensku štartuje moderný projekt testovania mladých futbalistov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.03.2019 14:12 Šport

REPORTÁŽ: Na Slovensku štartuje moderný projekt testovania mladých futbalistovŠAMORÍN – Ďalšia výborná správa pre slovenský futbal! Včera zástupcovia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a spoločnosti Sport&Compare v multišportovom komplexe v Šamoríne predstavili moderný projekt, ktorý zvýši objektivizáciu špeciálnych futbalových schopností mladých hráčov na Slovensku. Ambasádorom špeciálneho projektu sa stal kapitán tímu SR Marek Hamšík, portál Netky.sk patrí medzi hlavných mediálnych partnerov.


Moderný systém testovania sa bude realizovať vo vyše tridsiatich slovenských kluboch. Pred niekoľkými rokmi v Španielsku vyvinutý systém ProFutbolAnalytics napomáha objektivizovať informácie o individuálnych predpokladoch a pohybových schopnostiach futbalového potenciálu hráča. Po absolvovaní testov dostanú deti graficky názorné vyhodnotenie testov, akési vysvedčenie,  v čom sú lepšie respektíve v čom zaostávajú a o koľko sa v meranom období zlepšili prípadne zhoršili. Cez Česko, kde si ho osvojila spoločnosť Sport&Compare z. s., sa dostal tento program aj k nám prostredníctvom bývalého ligového hráča a futbalového experta Petra Ďuriša.

 

 

"Tento systém dokáže presne a objektívne ukázať fyzickú a technickú pripravenosť jednotlivých hráčov. Najväčšia hodnota softvéru spočíva v porovnávaní, aktuálne totiž disponujeme tridsiatimi tisícmi rôznych dát. Testy si totiž už dnes robieva každý klub, no nedostane sa k výsledkom ostatných, na medzinárodnej úrovni už vôbec nie," vysvetľuje zmysel systému Martin Mulač, konateľ spoločnosti Sport&Compare z. s., ktorá projekt zastrešuje.

 

Čo je súčasťou testov?

Testy sú ladené špecificky - s loptou (technicko-taktické – teda vedenie lopty, presnosť prihrávky či strely, žonglovanie) a nešpecificky - bez lopty (pohybové schopnosti, napríklad odrazová sila, výbušnosť, vytrvalosť). "Po uplatnení tohto systému budeme vedieť, ako konkrétny hráč vyzerá v rámci Slovenska, či spĺňa kritériá na danú kategóriu a na hráčsku funkciu a navyše ho vieme porovnať aj s hráčmi príslušnej vekovej kategórie v rámci Európy," uviedol technický riaditeľ SFZ a bývalý asistent pri reprezentačnom áčku Štefan Tarkovič.

 

 

Výsledky slovenských hráčov budú porovnávať s medzinárodnými výsledkami 

Sport&Compare z. s. uvádza, že účelom jej činnosti je analýza a porovnanie fyzickej zdatnosti a technických schopností mladých športovcov na národnej aj medzinárodnej úrovni. Táto firma testuje uvedenou metódou PFA už niekoľko rokov, takže má značnú databázu a to z viacerých krajín."Po testoch nám spracuje výsledky, vyhodnotí ukazovatele a zdokumentuje zlepšenie prípadne zhoršenie každého jedného hráča, takže budeme vedieť vyhodnotiť, ako za hráči zlepšili prípadne zhoršili," doplnil pre netky.sk Tarkovič.

 

http://www.profutbolanalytics.com/cz/


A ktoré schopnosti v modernom futbale pokladá Marek Hamšík za kľúčové? Čerstvý kapitán nášho národného tímu to vysvetlí vo videu.

 

 reklama


reklama


Zdroj: netky RB

Foto:  TASR/netky MBNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok