Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Na snímke uprostred predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba, vpravo riaditeľka úradu BSK Patrícia Mešťan počas tlačovej konferencie k téme preventívnych opatrení proti pandémii nového koronavírusu v zariadeniach sociálnych služieb.
Na snímke uprostred predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba, vpravo riaditeľka úradu BSK Patrícia Mešťan počas tlačovej konferencie k téme preventívnych opatrení proti pandémii nového koronavírusu v zariadeniach sociálnych služieb.
20.07.2020 14:46 Domov
REPORTÁŽ: BSK zavádza vo svojich DSS preventívne opatrenia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.07.2020 14:46 Domov

REPORTÁŽ: BSK zavádza vo svojich DSS preventívne opatreniaBRATISLAVA – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zavádza vo svojich 14 Domovoch sociálnych služieb (DSS) preventívne opatrenia, ktorými chce predísť prípadnej druhej vlne pandémie.


 

Odporučil preto sprísnenie hygienických a protiepidemiologických opatrení, návštevy klientov zatiaľ nezakazuje, ale odporúča ich realizovať v exteriéri. Predseda BSK Juraj Droba zároveň vyzýva všetkých na individuálnu zodpovednosť.

 

Dodržiavanie hygienických pravidiel

"Chcem vyzvať všetkých, aby nepoľavili a správali sa zodpovedne. Ak sa prestaneme správať zodpovedne, tak nám hrozí opäť problém veľkých rozmerov a veľkého rozsahu," uviedol v pondelok na tlačovej konferencii Droba, ktorý apel smeruje na zamestnancov zariadení, klientov, ako aj ich rodinných príslušníkov.

 

Kraj zdôrazňuje, že návštevy klientov v zariadeniach zatiaľ nezakazuje, podľa Drobu by to bolo "neľudské a kruté". Apeluje však na zdravý rozum a odporúča, aby sa návštevy konali vo vonkajšom prostredí. Rodinným príslušníkom sa pri návšteve zariadenia zároveň odporúča dodržiavať hygienické predpisy a nosiť rúško po celý čas.

 

Riaditeľka odboru sociálnych vecí Úradu BSK Marica Šiková upozorňuje taktiež na návštevy miest s vysokou koncentráciou návštevníkov.

 

Opatrenia po dovolenke

Klientom preto neodporúča nákupy v zahraničí alebo v nákupných centrách na Slovensku, klienti by mali v prípade potreby poprosiť o pomoc s nákupom radšej zamestnanca zariadenia. Výzvu zároveň smeruje aj na zamestnancov DSS s cestovateľskou anamnézou, čo považuje za ďalšie riziko.

 

"Ak sa vrátite z dovolenky zo zahraničia, skúste so svojím nadriadeným urobiť také opatrenie, že si prehodíte služby, aby ste nejaký čas boli doma a nehrozili nejaké nebezpečenstvo," zdôraznila Šiková.

 

Riaditeľ odboru zdravotníctva Úradu BSK Tomáš Szalay v tejto súvislosti apeluje na DSS, aby nezabúdali na pravidelné meranie základných vitálnych funkcií klientov, teda teploty, tlaku, pulzu či dychovej frekvencie.

 

Doplnil, že kraj bude žiadať Správu štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR o ochranné pomôcky pre krajské zariadenia, ale aj pre neverejných poskytovateľov.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok