Anketa Netky.sk : Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. dec. 2019Hilda
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Veronika Remišová
Veronika Remišová
30.06.2019 12:33 Domov
Remišová: Každý, kto vedie politickú stranu, by mal byť pripravený stať sa premiérom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.06.2019 12:33 Domov

Remišová: Každý, kto vedie politickú stranu, by mal byť pripravený stať sa premiéromBRATISLAVA - Každý, kto vedie politickú stranu, by mal byť pripravený zastávať funkciu premiéra. Pre agentúru SITA to uviedla poslankyňa NR SR Veronika Remišová, ktorá odišla z hnutia OĽaNO do vznikajúcej strany Andreja Kisku Za ľudí. Zároveň vyhlásila, že Kiska je pripravený byť premiérom.


"O vláde, o premiérovi, o tom, kto v nej bude a akú silu budú mať jednotlivé myšlienkové prúdy, ktoré strany zastávajú, rozhodnú nakoniec ľudia vo voľbách. Radšej ako o funkciách sa rozprávajme o programe, o tom, čo a ako chceme konkrétne zmeniť," uviedla.

O tom, aký výsledok môže strana Za ľudí dosiahnuť v parlamentných voľbách v roku 2020, podľa Remišovej rozhodnú voliči. Poslankyňa parlamentu verí, že svojou prácou si získajú dôveru ľudí. "Ale k ľuďom pristupujeme s pokorou, nechcem rozhodovať za nich a hovoriť nejaké čísla," podotkla. "Budeme tvrdo s kolegami pracovať, pretože po 12-tich rokoch vlády Roberta Fica a súčasnej vládnej koalície všetci túžime po zmene. Zmene k lepšiemu v dôležitých oblastiach, v zdravotníctve, školstve, v boji proti korupcii a celkovej potrebe obnovy dôvery v inštitúcie a v štát. Ale okrem naliehavých problémov sa chceme sústrediť aj na riešenie nových výziev, ktoré Slovensko v budúcnosti čakajú. Napríklad automatizácia, ktorá ohrozuje naše pracovné miesta, alebo starnutie obyvateľstva," uviedla. Podľa Remišovej dnes niektorí politici vidia starších ľudí ako záťaž. "No opak je pravdou, je to príležitosť pre koncept striebornej ekonomiky, kde je veľký potenciál pre nové služby a inovatívne produkty napríklad v oblasti zdravotníctva práve pre seniorov," konštatovala.