Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. feb. 2021Frederik
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
24.01.2018 17:48 Relax
Región Vysoké Tatry bude tohto roku žiadať dotáciu vyše milión eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.01.2018 17:48 Relax

Región Vysoké Tatry bude tohto roku žiadať dotáciu vyše milión eurBRATISLAVA - Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry bude tohto roku žiadať od Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV) dotáciu podľa výšky vybratej dane za rok 2016, to znamená takmer 1,1 mil. eur.


Výkonná riaditeľka organizácie Veronika Littvová o tom informovala agentúru SITA s tým, že hlavnými prioritami aj v roku 2018 bude podpora rozvoja regiónu, zvýšenie povedomia o organizácii a jej aktivitách v oblasti cestovného ruchu v regióne Vysokých Tatier.

Región sa v tomto roku plánuje zúčastniť najmä na turistických veľtrhoch, ktoré podporujú aktuálnu návštevnosť regiónu, a to v Českej republike, Poľsku, Maďarsku a inde podľa štatistických prieskumov zo zimnej sezóny.

MDV vlani poskytlo organizácii Región Vysoké Tatry dotáciu vo výške 957,2 tis. eur, čo bola najvyššia suma spomedzi 40 organizácií cestovného ruchu. "Takmer celý objem dotácie sme použili na marketing a marketingové kampane, turistické informačné kancelárie, organizáciu podujatí, tatranský ľadový dom, infraštruktúru, štatistiky, prieskumy a spracovanie údajov," uviedla Littvová. Organizácia mala v minulom roku na svoje aktivity takmer dvojnásobnú výšku prostriedkov ako dotácia, zvyšnú časť poskytli členovia.

Ministerstvo dopravy podľa zákona o podpore cestovného ruchu z roku 2010 môže poskytnúť oblastnej organizácii cestovného ruchu dotáciu na príslušný rok v rovnakej výške, ako je hodnota jej vybratých členských príspevkov v roku, ktorý predchádza predchádzajúcemu roku. Maximálna výška dotácie je ohraničená 90 percentami súhrnnej hodnoty vybratej dane za ubytovanie vo všetkých členských obciach.

OOCR Región Vysoké Tatry vznikla v januári 2012. Podporuje, napríklad, činnosť svojich členov pri tvorbe a realizácii koncepcie rozvoja cestovného ruchu na území svojej pôsobnosti, tvorí a realizuje marketing a propagáciu cestovného ruchu doma a v zahraničí, spracúva a predkladá projekty rozvoja cestovného ruchu a zabezpečuje ich realizáciu, poskytuje svojim členom poradensko-konzultačné služby. Organizácia má šesť členov - mestá Vysoké Tatry a Poprad, obec Štrba, Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry, Tatry mountain resorts, a. s., a Aquapark Poprad, s. r. o.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok