Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. mar. 2023Alena
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.11.2021 07:59 Zaujímavosti
Recepty, o ktorých ste možno ešte nepočuli
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.11.2021 07:59 Zaujímavosti

Recepty, o ktorých ste možno ešte nepočuliTam, kde je problém týkajúci sa zdravia, je nutné riadiť sa pokynmi v recepte. Predpíše sa liek, určí sa dávkovanie a do človeka sa vleje nádej. Tak predsa sa dá pomôcť, predsa to nemusí skončiť doživotným bojom s ochorením.


Čo sa týka vynaliezavosti, ktoré v sebe skrýva 21. storočie, všetko je nastavené tak, aby to ľudstvo malo jednoduché, a ak je to čo i len trochu možné, nech sa to deje bez najmenšej námahy.

 

Sú ale isté trápenia, isté zlomeniny duše, na ktoré nestačí predpísať zvyčajný druh receptu. Ešteže nič nie je neriešiteľné, stále je k dispozícii iná možnosť. Ach, nie jedna, sú viaceré.


B recept
Odporúča sa vtedy, keď je smútok priveľký, keď sa hľadá potešenie, keď spánok obchádza, keď je dôležité rozhodnúť sa, ale urobiť voľbu je ťažké ako kameň a keď viera v Boha kolíše alebo sa zdá, že ani ľuďom sa dôverovať neoplatí.


Je možné vybrať si B recept kdekoľvek. Potrebné je jedine vlastníctvo Biblie, ktorá obsahuje Nový aj Starý zákon. Dávkovať sa smie kedykoľvek, odporúčam však nalistovať si text po prebudení aj tesne pred spánkom.

 


Vedľajšie účinky sú hlásené všelijaké, ale za zmienku stojí najmä zvýšená chuť do života, lepší spánok, sladšie sny a nájdenie múdrosti.

 

M recept
Uchýliť sa k nemu je vhodné, ak sa túžobne žiada zdôveriť, ale vo vzduchu visí obava, že iná ľudská bytosť to nepochopí, ak ťaží vina či hanba, ak je neznesiteľné zmieriť sa s minulosťou a prítomnosťou, ak sa zväčšuje osamelosť a ak chceme, aby deň znamenal čosi viac než len plnenie si pracovných a iných povinností.


Vo všeobecnosti však neexistuje dôvod, prečo by sa nemal využiť v akomkoľvek čase, či dobrom alebo zlom. Liekom je modlitba a najlepšie miesto, kde sa na ňu môžeme sústrediť, je miestnosť so zatvorenými dverami. 

 

 

Vedľajšie účinky sľubujú zníženie tlaku okolností, zmenu postoja k sebe, Bohu i okolitému svetu, schopnosť rýchlo odpúšťať, silu prekonať neprekonateľné a motiváciu vidieť nevšedné aj v najvšednejšom.

 

Prečítajte si tiež: O chlapčekovi, ktorý nemal kabát


S recept
Občas je prospešné byť i sám so sebou, načúvať hlasu srdca aj rozumu a vedieť vychutnávať aj melódiu ticha. Vždy však treba pamätať, že priveľká izolácia škodí a že prispieva k depresii, úzkostiam a celkovo k negatívnemu naladeniu.


S recept nemá viazanosť na konkrétne dianie, pretože byť v spoločenstve iných ľudí je poslanie určené Bohom od počiatku vekov. Je dôležité deliť sa o smiech aj slzy, počúvať aj byť vypočutý a učiť sa láske bez sebectva.

 


Pokiaľ je reč o vedľajších účinkoch, potom k nim jednoznačne možno zarátať smelosť, nazbieranie si nezabudnuteľných spomienok, zlepšenie viditeľnosti tak, že sa nebude vnímať čierne, ale bielo a získanie návykov, ktoré potešia Boha.

 

Mohlo by vás zaujímať: Halloween, Boh a zopár mŕtvych dušičiekreklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok