Real si poradil s Villarrealom 3:0, Ronaldo sa zranil

NETKY.SK • 21 Apríl 2016, 07:41 • 2 min

MADRID - Trojzápasová séria prehier futbalistov FC Barcelona v španielskej Primere Division sa skončila. Obhajca titulu si v stredajšom zápase 34. kola najvyššej domácej súťaže napravil chuť po uplynulých zlých výsledkoch hladkým triumfom 8:0 nad Deportivom La Coruňa. Štyrmi gólmi sa blysol uruguajský kanonier Luis Suarez.

Barcelona sa revanšovala za prehry 1:2 s Realom Madrid, 0:1 s Realom Sociedad a 1:2 s Valenciou, po ktorých prišla o komfortný náskok na čele tabuľky a bodovo sa na ňu dotiahlo Atletico Madrid. Zverenci trénera Luisa Enriqueho hodili svojmu rivalovi rukavicu, no Atletico si s tlakom poradilo a nad Athleticom Bilbao zvíťazilo 1:0. Rozhodujúci gól strelil v 38. minúte Fernando Torres.

Valencia nadviazala na víťazstvo nad FC Barcelona a doma si poradila s Eibarom 4:0. Čistým hetrikom sa v prvom polčase zaskvel Paco Alcacer.

Nezaváhal ani Real Madrid, ktorý zdolal Villarreal presvedčivo 3:0. O góly domácich sa postarali Karim Benzema, Lucas Vazquez a Luka Modrič. Real tak z tretieho miesta tabuľky stráca na vedúce duo stále jediný bod. Jedinou zlou správou pre "biely balet" bolo zranenie kanoniera Cristiana Ronalda, ktorý si v závere súboja natiahol zadný stehenný sval. Tréner Realu Zinedine Zidane verí, že problémy portugalského krídelníka nebudú vážne, viac mali povedať lekárske vyšetrenia.

sumáre - 34. kolo:

Deportivo La Coruňa - FC Barcelona 0:8 (0:2)

Góly: 11., 24., 53. a 64. Suarez, 47. Rakitič, 73. Messi, 79. Bartra, 81. Neymar

Athletic Bilbao - Atletico Madrid 0:1 (0:1)

Gól: 38. Torres

Sporting Gijon - FC Sevilla 2:1 (1:1)

Góly: 22. Krychowiak (vl.), 90.+1 Lopez - 8. Iborra

Malaga CF - Rayo Vallecano 1:1 (0:0)

Góly: 90.+2 Ricca - 62. Baena

Valencia - Eibar 4:0 (3:0)

Góly: 10., 28. a 40. Paco Alcacer, 56. Cancelo