Real Madrid zdolal FC Sevilla 2:0 a druhýkrát získal európsky Superpohár

NETKY.SK • 13 August 2014, 07:02 • 2 min

CARDIFF - Futbalisti španielskeho Realu Madrid získali druhýkrát v klubovej histórii európsky Superpohár. Úradujúci šampióni Ligy majstrov zdolali v utorňajšom súboji víťaza Európskej ligy UEFA FC Sevilla 2:0.

"Biely balet" dominoval od začiatku duelu na trávniku Cardiff City Stadium a vypracoval si veľa dobrých šancí na skórovanie. Prvý gól zaznamenal v 30. minúte hviezdny Cristiano Ronaldo, ktorý zužitkoval presný center rodáka z Cardiffu Garetha Balea. Krátko po zmene strán sa opäť presadil portugalský kanonier a definitívne rozhodol o držiteľovi trofeje. Hráči Sevilly zaostávali za súperom v celom stretnutí a vypracovali si iba dve výraznejšie šance, s ktorými si však poradil gólman Realu Iker Casillas.

európsky Superpohár 2014:
Real Madrid - FC Sevilla 2:0 (1:0)
Góly: 30. a 49. Ronaldo, ŽK: Carvajal, Kroos - Vitolo, Navarro, rozhodovali: Clattenburg - Beck, Burt (všetci Ang.).
zostavy a striedania:
Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao (84. Marcelo) - Kroos, Modrič (86. Illarramendi) - Rodriguez (72. Isco) - Bale, Benzema, Ronaldo
Sevilla: Beto - Coke (84. Figueiras), Pareja, Fazio, Navarro - Krychowiak, Carrico - Vidal Parreu (66. Aspas), Suarez (78. Reyes), Vitolo - Bacca

Od úvodu duelu boli aktívnejší futbalisti Realu Madrid, ale dlho narážali na kompaktnú defenzívnu formáciu Sevilly. Tá miestami bránila so všetkými desiatimi hráčmi v poli, no vyrážala aj do nebezpečných kontier. Madridčania si vypracovali prvú šancu v 13. minúte, keď na hranici šestnástky spadol Ronaldo a rozhodca odpískal faul. Ronaldov priamy kop tečoval jeden zo súperov v múre a lopta len tesne minula bránku. V 18. minúte predviedli výbornú akciu najväčšie hviezdy "bieleho baletu". Ronaldo potiahol loptu po ľavom krídle, poslal dlhý center na vzdialenejšiu tyč, kde si nabehol Bale, ale v sklze trafil iba do stopéra Pareju. O dve minúty pohrozili aj Sevillčania, keď im vyšiel brejk a po Carvajalovej chybe sa dostal do šestnástky Vitolo, no jeho strelu z uhla poslal Casillas za bránku. Potom však pokračovala dominancia Realu, ktorý držal loptu a usilovne sa snažil streliť prvý gól. V 26. minúte našiel Benzema vo vápne Ronalda, ktorý sa šikovne uvoľnil, ale výborne ho vychytal brankár Beto. Po polhodine hry však nedokázal zabrániť gólu už ani on. Bale poslal zľava prudký a presný center na Ronalda, ktorý si našiel priestor vo "vápne" a už iba doťukol loptu za bezmocného Beta. V 34. minúte však zakiksovala obrana Realu a Casillas musel zachrániť pri tutovke Carrica.

Real udrel druhýkrát hneď po prestávke a opäť bol na konci akcie jeho najlepší kanonier Ronaldo. Tentokrát mu prihral Benzema, ktorý poslal dobrú loptu medzi dvoch obrancov a portugalský útočník ju umiestnil ľavačkou do pravého horného rohu Betovej bránky - 2:0. Po druhom strelenom góle sa Madridčania upokojili, tempo hry výrazne pokleslo a diváci v Cardiffe čakali na väčšiu šancu až do 65. minúty, keď musel Beto zlikvidovať Benzemovu strelu v páde. Portugalský gólman zastavil o tri minúty neskôr aj prudkú strelu Rodrigueza. Sevilla bola v druhom dejstve smerom dopredu úplne bezzubá, za polhodinu dokázala vyprodukovať iba jedinú strelu a aj tá išla ďaleko od bránky. Nakoniec sa však aj v druhom polčase trafila do priestoru bránky, v 89. minúte sa to podarilo Krychowiakovi, ktorý tak odštartoval dobrú päťminútovku svojho tímu. Sevilla v závere zahrávala niekoľko rohových kopov po sebe a podarilo sa jej zatlačiť súpera. Na gól to však nestačilo a tak európsky Superpohár za rok 2014 získali hráči Realu Madrid.