Real Madrid v 1. kole len remizoval, Barcelona zničila Real Sociedad

NETKY.SK • 20 August 2012, 06:47 • 2 min

Real Madrid v 1. kole len remizoval, Barcelona zničila Real Sociedad - Futbal Futbalisti Realu Madrid odštartovali nový ročník najvyššej španielskej ligy nedeľňajšou remízou 1 1 s Valenciou.

Futbalisti Realu Madrid odštartovali nový ročník najvyššej španielskej ligy nedeľňajšou remízou 1:1 s Valenciou. Oveľa presvedčivejšia bola Barcelona, ktorý na domácom ihrisku rozstrieľala Real Sociedad 5:1.
      "Biely balet" viedol od 10. minúty zásluhou argentínskeho útočníka Gonzala Higuaina, ešte v prvom dejstve však stihol vyrovnať Brazílčan Jonas. "Od svojho tímu som čakal viac. Neodohrali sme práve ideálny zápas, na víťazstvo to však malo stačiť," vyhlásil po zápase tréner Realu Jose Mourinho.
      Barcelona si vypracovala rozhodujúci náskok už v prvom polčase, ktorý vyhrala 4:1. Pod jej víťazstvo sa dvoma gólmi podpísal argentínsky útočník Lionel Messi, jediný presný zásah hostí zaznamenal Gonzalo Castro.

sumáre:
      Athletic Bilbao - Betis Sevilla 3:5 (0:3)
      Góly: 47. De Marcos, 67. a 76. San Jose - 7. Castro, 26. a 86. Molina, 31. Benat, 80. Pozuelo, 35.000 divákov.

Real Madrid - Valencia 1:1 (1:1)
      Góly: 10. Higuain - 42. Jonas, 75.000 divákov.

FC Barcelona - Real Sociedad 5:1 (4:1)
      Góly: 4. Puyol, 11. a 16. Messi, 41. Pedro, 84. Villa - 9. Castro, 75.000 divákov.