Real deklasoval Malagu 6:2, stále je v hre o titul

NETKY.SK • 9 Máj 2013, 10:18 • 2 min

MADRID - Futbalisti Realu Madrid deklasovali v stredajšej predohrávke 36. kola španielskej Primera División na Santiago Bernabeu súpera z Malagy 6:2 a odložili tak oslavy 22. titulu rivala z FC Barcelony. Katalánci si tak musia na majstrovskú korunu počkať najskôr do soboty.

Barcelona sa mohla stať majstrom už v stredu, to by však "biely balet" nesmel vyhrať. Do konca sezóny zostáva Realu odohrať tri kolá, Barcelone štyri, "Barca" má na čele tabuľky pred rivalom osembodový náskok.

Real si zápas 36. kola predohral, pretože ho 17. mája čaká finále Španielskeho kráľovského pohára proti mestskému rivalovi Atleticu. Šiesta Malaga už do polčasu prehrávala 2:4, keď od 21. minúty hrala bez vylúčeného Sergia Sancheza. Penaltu nepremenil v 22. minúte Cristiano Ronaldo, ale o štyri minúty dal gól aj on a po ňom do prestávky aj Mesüt Özil a Karim Benzema. V druhom polčase videl v 73. minúte ďalšiu červenú kartu ďalší hráč hostí Martin Demichelis a bolo jasné, kto vyhrá.

Majstrovská tajnička sa tak najbližšie môže rozlúštiť cez víkend, keď FC Barcelona hrá na ihrisku Atletica Madrid, resp. Real sa ukáže v Barcelone proti Espanyolu.

sumár - 36. kolo La Ligy:
Real Madrid - FC Malaga 6:2 (4:2)
Góly: 3. Albiol, 26. Ronaldo, 34. Özil, 45. Benzema, 63. Modrič, 90.+1. Di Mária - 15. Santa Cruz, 36. Antunes, ČK: 21. Sánchez, 73. Demichelis (obaja Malaga), 72.000 divákov.

Celta Vigo - Atlético Madrid 1:3 (0:0)
Góly: 84. A. Fernández - 47. Diego Costa, 66. Juanfran, 86. Falcao