Real bez duše, Celta po príchode Lobotku vybojovala bod

NETKY.SK • 8 Január 2018, 07:53 • 2 min

Madrid – Futbalisti Celty Vigo remizovali v nedeľňajšom domácom zápase 18. kola španielskej La Ligy s Realom Madrid 2:2. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka nastúpil v drese domácich v 73. minúte.

Celta otvorila skóre duelu po polhodine hry, keď sa presadil Daniel Wass. Obhajca titulu odpovedal v 36. minúte zásluhou Garetha Balea, ktorý už o dve minúty na to poslal "biely balet" do vedenia. Domáci mohli vyrovnať v 72. minúte, no Iago Aspas nepremenil penaltu. Tréner Celty hneď na to reagoval dvomi striedaniami a na ihrisko poslal aj Lobotku. V 82. minúte sa outsiderovi predsa len podarilo vyrovnať, keď skóroval Maxi Gómez.

Štvrtý Real tak stráca na vedúcu Barcelonu (48 b) už 16 bodov a má jeden zápas k dobru, Celta je s 22-bodmi štrnásta.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili nad Levante 3:0. Skóre otvoril v 12. minúte Argentínčan Lionel Messi. Proti jeho voleju zvnútra šestnástky nemal brankár súpera šancu. Líder tabuľky pridal ďalší presný zásah v 38. minúte, keď do šibenice namieril Luis Suarez. Konečný výsledok stanovil v nadstavenom čase Paulinho.

V úvodnom nedeľňajšom zápase si Leganes poradil so San Sebastianom 1:0.