Rakúsko výhrou nad Nemeckom urobilo krok k záchrane

NETKY.SK • 11 Máj 2015, 19:00 • 2 min

PRAHA - Hokejisti Rakúska zvíťazili v pondelkovom zápase A-skupiny na svetovom šampionáte v Prahe nad Nemeckom 3:2 po samostatných nájazdoch a urobili krok k záchrane v elitnej kategórii.

Stále však nemajú istotu, všetko bude záležať od výsledku utorkového duelu Lotyšska s Francúzskom, keďže sa nepredpokladá výhra Rakúska nad Kanadou. Rakúšania sa momentálne posunuli na 6. priečku tabuľky, Nemci sú piati. Výhra Rakúska po nájazdoch znamená, že sa do štvrťfinále definitívne dostalo Švajčiarsko.

Dôležitý zápas začali aktívnejšie Nemci, ktorí sa veľmi dobre pohybovali a dostávali sa do šancí. Postupne sa hra vyrovnala a Rakúšania boli smerom dopredu oveľa iniciatívnejší. V 35. min otvoril skóre Thomas Raffl, ktorý trafil spoza modrej čiary pomedzi betóny Endrasa. Pre Rakúšanov bol súboj životne dôležitý, o tesné vedenie prišli v 45. min, keď sa presadil z ľavého kruhu Michael Wolf. V 55. min strhol opäť vedenie na rakúsku stranu Rafael Rotter, ktorý tečoval korčuľou strelu Mühlsteina od modrej. Rakúska radosť trvala do 58. min, nahodenie Patricka Reimera skončilo až v sieti. V závere sa tešil Rakúšan Brian Lebler, ale puk do siete dopravil korčuľou. V nájazdovom rozstrele rozhodol o výhre Rakúska Konstantin Komarek.

Výsledok - A-skupina:
Nemecko - Rakúsko 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 45. M. Wolf (Pietta, M. Müller), 58. Reimer (Kohl, Krammer) - 35. T. Raffl (M. Raffl, Heinrich), 55. Rotter (Mühlstein), rozhodujúci sam. nájazd Komarek
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov, Olenin (obaja Rus.) - Pihlblad (Švéd.), Šefčík (SR)

8. Francúzsko 5 1 0 0 4 8:14 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.