22.02.2022 08:34 Zahraničie
Rakúsko uvoľňuje pandemické pravidlá pre vstup na svoje územie
VIEDEŇ – Rakúsko uvoľňuje od utorka pravidlá, dva mesiace po zavedení obmedzení súvisiacich s pandémiou koronavírusu. Do Rakúska môžu prísť zaočkovaní ľudia, vyliečení z nákazy aj tí s negatívnym výsledkom testu, informuje tlačová agentúra DPA.
Posledné dva mesiace nemohli prísť do Rakúska nezaočkovaní ľudia. Pre odvetvie cestovného ruchu je dôležité, aby mohla krajina počas zvyšku zimy prijať čo najviac návštevníkov, predovšetkým z Nemecka. Od 5. marca budú v Rakúsku zrušené prakticky všetky obmedzenia proti šíreniu koronavírusu. Potom budú povinné len respirátory FFP2, a to v určitých oblastiach verejného života.

Výnimkou je Viedeň, ktorá chce ešte čiastočne zachovať pravidlá, napríklad v gastronómii, kde je vstup do prevádzok povolený iba ľuďom, ktorí majú potvrdenie o zaočkovaní proti koronavírusu alebo o prekonaní ochorenia COVID-19. Sedemdňová incidencia, ktorá bola nedávno približne 2 200 prípadov nákazy na 100 000 obyvateľov, má klesajúci trend. Situácia v nemocniciach, predovšetkým na jednotkách intenzívnej starostlivosti, je stabilizovaná.
Možno vás zaujme: Núdzový stav, ktorý vyhlásila vláda pre pandémiu, sa skončil
Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš
účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.
Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský
Foto: Unsplash
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk