Rakúšania zdolali v príprave Maltu 2:1, Íri podľahli Bielorusom

NETKY.SK • 1 Jún 2016, 07:39 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Rakúska triumfovali v utorňajšom prípravnom dueli pred EURO 2016 doma nad Maltou 2:1. V Klagenfurte súpera herne prevýšili a už v prvom polčase si vybudovali dvojgólový náskok.

V 4. minúte najskôr využil zaváhanie defenzívy outsidera Marko Arnautovič a v 18. minúte pridal druhý gól po peknej individuálnej akcii pred šestnáskou Alessandro Schöpf. V ďalšom priebehu mohli Rakúšania rozdiel v skóre zvýšiť a gól aj strelili, ale do vlastnej siete. Alaba sa pod tlakom rozhodol vrátiť prihrávku brankárovi späť, no ten sa medzičasom presunul a lopta skončila v bráne.

Ďalší účastník záverečného turnaja EURO 2016 Írsko nestačil na Bielorusko a doma mu podľahol 1:2.