Rakúšania nečakane zdolali Švajčiarov

NETKY.SK • 2 Máj 2015, 15:46 • 2 min

PRAHA - Švajčiarska hokejová reprezentácia nepotvrdila v sobotňajšom poludňajšom zápase A-skupiny s Rakúskom na majstrovstvách sveta v Prahe úlohu favorita a nečakane prehrala 3:4 po samostatných nájazdoch.

Rakúšania hrali bez rešpektu a pre Švajčiarov boli nepríjemným protivníkom. Helvétom pomohol rýchly prvý gól z hokejky Feliciana Du Boisa už po 72 sekundách hry. Následne Kevin Romy nepremenil trestné strieľanie. Švajčiari nedokázali využiť ani presilové hry, ktoré mali k dispozícii. V 23. min vyrovnal zblízka Thomas Raffl, ale o tri minúty sa pri vlastnom oslabení presadil Andres Ambühl a vrátil Švajčiarom vedenie. V 44. min dal na 2:2 Brian Lebler. Favorit išiel aj tretíkrát do vedenia: v 52. min sa presadil Matthias Bieber. Päťdesiat sekúnd pred koncom tretej tretiny však upravil na 3:3 Michael Raffl. Predĺženie neprinieslo rozhodnutie a v "lotérii" dal gól iba Konstantin Komarek v drese Rakúska.

Premiérovo v kariére sa na svetovom šampionáte objavili aj slovenskí arbitri Jozef Kubuš a Peter Šefčík.

A-skupina (Praha):
Švajčiarsko - Rakúsko 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Du Bois (Fiala, Almond), 26. Ambühl (Josi), 52. Bieber (Almond, Grossmann) - 23. T. Raffl (Pallestrang), 44. Lebler (Herburger), 60. M. Raffl (T. Raffl, Schumnig), rozhodujúci sam. nájazd: Komarek
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš (SR), Piechaczek (Nem.) - Pihldblad (Švéd.), Šefčík (SR)

6. Lotyšsko 1 0 0 0 1 1:6 0

Pozn: Francúzsko a Nemecko ešte nehrali.

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.